Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2019 14:00
Frostpunk konsole
988V

Frostpunk Console Edition z datą premiery. Świetny zwiastun i zapowiedź pozytywnych zmian

11 bit studio zaprasza konsolowców na Frostpunk. Twórcy właśnie potwierdzili ostateczną datę premiery, opublikowali przyjemny zwiastun i zapraszają do gry kolejnych graczy. Poznajcie szczegóły ulepszeń przygotowanych dla PlayStation 4 i Xboksa One.

Frostpunk to zdecydowanie jedna z najlepszych gier polskich deweloperów na aktualnej generacji. 11 bit studios zaoferowało strategię czasu rzeczywistego połączoną z city builderem na PC już w kwietniu ubiegłego roku i tytuł od początku cieszył się kapitalnym zainteresowaniem. Dobre wyniki sprawiły, że twórcy chętnie opracowywali kolejne, darmowe rozszerzenia.

Na szczęście rodzima ekipa nie zapomina o posiadaczach PlayStation 4 i Xboksów One. Frostpunk Console Edition zadebiutuje 11 października – z tej okazji możemy zapoznać się z przyjemnym zwiastunem.

Jakub Stokalski, Senior Lead Designer gry, postanowił w kilku słowach zapowiedzieć nowości – 11 bit studios nie chciało przygotować zwykłego portu:

“Od początku wiedzieliśmy, że chcemy przenieść Frostpunka na konsole. Jednocześnie nie chcieliśmy, bo to był po prostu port. Zależało nam, by grający we Frostpunka na konsolach gracze czuli jakby było to produkt stworzony od podstaw z myślą o tych platformach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych. Wierzymy, że Frostpunk będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PlayStation 4”

Warto zaznaczyć, 11 października kupicie wyłącznie cyfrowe wydanie Frostpunk Console Edition. Pudełkowa edycja przygotowana przez Merge Games zadebiutuje 18 października.

Warto spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk