Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2019 14:00
Vampire The Masquerade - Coteries of New York
1122V

Vampire The Masquerade - Coteries of New York w szczegółach. Premiera jeszcze w tym roku

Krakowskie Draw Distance ujawniło konkretne szczegóły dotyczące Vampire The Masquerade - Coteries of New York. Gra jeszcze w tym roku zadebiutuje na dwóch platformach i dzisiaj otrzymaliśmy ciekawe informacje dotyczące gry.

Draw Distance opracowało między innymi Ritual: Crown of Horns. Twórcy otrzymali szansę pracy nad marką Vampire The Masquerade i produkcja z podtytułem Coteries of New York jeszcze w tym roku zadebiutuje na Nintendo Switchu oraz komputerach osobistych.

W Vampire The Masquerade - Coteries of New York otrzymamy szansę poznania konfliktu pomiędzy dwoma wampirycznymi frakcjami: tradycjonalistyczną Camarillą oraz ceniącymi swoją niezależność Anarchami. Deweloperzy podkreślają, że ich gra to „jedyne w swoim rodzaju, narracyjne doświadczenie dla pojedynczego gracza, osadzone w bogatym, w pełni licencjonowanym i globalnie rozpoznawalnym uniwersum Vampire: The Masquerade 5. Edycji”.

Choć studio zajęło się jak najlepszym odwzorowaniem dojrzałego motywu ze Świata Mroku czerpiąc garściami z materiału źródłowego, to produkcja przedstawi zupełnie nowe historie, ikoniczne miejsca i bohaterów.

„Coteries of New York oferuje graczom zarówno możliwość podejmowania ważkich decyzji, jak i mroczną oraz emocjonalną narrację, w którą wplatamy trudne moralnie dylematy oraz wiele opcji fabularnych prowadzących do finału opowieści”.

Deweloperzy podkreślają, że ich produkcja będzie świetnym wyborem na start, ponieważ Vampire The Masquerade - Coteries of New York w kapitalny sposób wprowadzi śmiałków w uniwersum, ale autorzy oczywiście nie zapomną o fanach, którzy również otrzymają wiele ciekawych treści. Wszystkie historie oraz przygotowani bohaterowie są oficjalnie wpisani w lore serii.

Vampire The Masquerade - Coteries of New York 1

Kilka słów o fabule Vampire The Masquerade - Coteries of New York

W Vampire The Masquerade - Coteries of New York wcielimy się w młodego wampira, który będzie uczył się „co to znaczy być jednym z Kainitów w wielkiej, żywej, współczesnej metropolii”. Podczas opowieści spotkamy wielu bohaterów niezależnych, wykonamy dziesiątki zadań, a nawet weźmiemy udział w walce o władzę pomiędzy Camarillą oraz Anarchami.

„Zbudujesz własną Koterię i poznasz najgłębsze sekrety swoich nieumarłych towarzyszy… albo ujrzysz, jak cię opuszczają. Będziesz ucztować na żywych i rozważać prawdziwą naturę Człowieczeństwa tocząc wewnętrzną walkę z Bestią, stale szukającą okazji, by przejąć nad tobą kontrolę. Będziesz podejmować decyzje o dalszych losach twojego bohatera, wybierać, które wątki fabularne eksplorować i jak reagować na sytuacje, w których się znajdziesz. Spotkasz niezwykłe postacie i staniesz w obliczu wielu rozgałęziających się wyborów. Wszystko to w otoczeniu ikonicznych terenów Nowego Jorku.”

W Vampire The Masquerade - Coteries of New York będziemy zgłębiać świat wampirów i uczyć się rozwijając własne umiejętności. W społeczności wampirów znajdzie się wielu doświadczonych krwiopijców, ale spotkamy na swojej drodze także młode osobniki, które także jak my będą dopiero raczkować w tym wielkim świecie.

Poznajcie główne elementy Vampire The Masquerade - Coteries of New York 

Vampire The Masquerade - Coteries of New York w głównej mierze skupia się na prezentowaniu interaktywnych historii, ale autorzy nie zapomnieli o pewnych ważnych wartościach. W życiu wampira trzeba pamiętać o głodzie, człowieczeństwu oraz maskaradzie:

  • Głód to wskaźnik, który pozwala mierzyć ciągle rosnącą potrzebę krwi, będącą przekleństwem każdego wampira. Bohaterowie mają możliwość polowania podczas wykonywania zadań, aby zaspokoić potrzebę krwi. Ignorowanie Głodu jest niebezpieczne i gra sygnalizuje to w odpowiedni sposób. Jeśli całkowicie zlekceważymy Głód, konsekwencje będą bardzo poważne: do głosu dojdzie Bestia – mroczny pasażer, tkwiący głęboko w każdym wampirze. Przejęcie kontroli przez Bestię nigdy nie jest przyjemne i choć na krótką metę pozwala bohaterowi odzyskać częściowo poczytalność, nieuchronnie prowadzi do utraty Człowieczeństwa, może też skutkować złamaniem zasad Maskarady… lub wywołuje oba te tragiczne skutki naraz!
  • Człowieczeństwo to miara tego, jak bardzo bohater jest zakorzeniony w moralnym i humanistycznym systemie wartości. Gra używa tego wskaźnika by modyfikować rezultaty wyborów dokonywanych podczas zadań, oferować dodatkowe opcje dialogowe… lub sprawić, że niektóre z nich w ogóle nie będą dostępne.
  • Wartość Maskarady mierzy, jak dobrze postać potrafi wtopić się w społeczeństwo śmiertelników. Działanie w ukryciu i unikanie wścibskich oczu wtajemniczonych jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej: tak zwana Druga Inkwizycja, międzynarodowa organizacja łowców wampirów, której przedstawiciele znajdują się w szeregach działających globalnie, rządowych agencji, czuwa. Skrytość i unikanie manifestowania nadludzkich umiejętności na oczach śmiertelnych jest kluczowe dla przetrwania wampirów i utrzymania Maskarady.

Vampire The Masquerade - Coteries of New York 2

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Draw Distance Vampire The Masquerade Vampire The Masquerade - Coteries of New York