Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 11.08.2019 13:24
Street Fighter V kupiło już 3,7 mln graczy
433V

Street Fighter V kupiło już 3,7 mln graczy

Street Fighter V jest rewelacyjną bijatyką, która pomimo trudnych początków, kontynuuje wieloletnią tradycję kultowej już serii. Nic zatem dziwnego, że rozchodzi się jak świeże bułeczki!

Po stosunkowo słabym starcie Street Fightera V, gracze stracili nadzieję na to, że ikoniczna marka Capcomu powróci do najwyżej formy. 

Na szczęście Street Fighter V Arcade Edition naprawił niemalże wszystkie błędy podstawowej wersji i pokazał światu, że Japończycy zrozumieli swoje błędy z 2016 roku. Gdy ostatnio poznaliśmy wyniki finansowe Capcomu, uwadze umknęło wielu osobom, że piąta odsłona serii osiągnęła fantastyczny wynik sprzedażowy na poziomie 3,7 mln kopii.

Jest to zatem 3. najlepszy wynik w historii marki dla pojedynczej odsłony, ponieważ wyżej znajdują się tylko Street Fighter II z 6,3 mln sztuk oraz Street Fighter II Turbo z 4,1 mln egzemplarzy. Jeśli zaś chodzi o połączone sumy wszystkich specjalnych wydań każdej z głównych odsłon, prym nadal wiedzie SFII, a tuż za nim jest SFIV i dopiero dalej SFV.

Źródło: https://www.eventhubs.com/news/2019/aug/08/street-fighter-5-finally-surpasses-its-predecessors-sales-numbers-unless-you-count-all-street-fighter-4s-expansions-course/

Tagi: Capcom Street Fighter V Arcade Edition

Nie przegap