Iza Łęcka Iza Łęcka 06.08.2019 10:04
film venom 2
678V

Venom 2 ma reżysera. Twórca Mowgli: Legenda dżungli zajmie się symbiotem

Sony w końcu znalazło odpowiednią osobę, która zajmie się przygotowaniem „Venom 2”. To Andy Serkis otrzymał szansę rozwijania filmu, podejmując wysiłek zmierzenia się z sukcesem pierwszej odsłony.

Wyprodukowanie „Venoma” z 2018 roku kosztowało Sony około 100 mln dolarów, a film osiągnął zawrotne 855 mln dolarów zysku z samych biletów. Był to ogromny sukces, który zapoczątkował Sony’s Marvel Universe. Niestety, adaptacja komiksu nie zebrała wielu pochwał wśród recenzentów, ale mimo to korporacja nie rezygnuje z rozwijania serii.

Po długich poszukiwaniach, Sony w końcu wybrało reżysera dla „Venom 2”. Rupert Wyatt oraz Travis Knight musieli uznać wyższość Andy'ego Serkisa, który otrzymał szansę zaprezentowania swoich zdolności w nowej i szczególnie oczekiwanej produkcji.

Tak sytuację skomentował sam zainteresowany:

„To się dzieje. Symbiot znalazł we mnie gospodarza, a ja jestem gotowy na przejażdżkę...Nie mogę się doczekać! #venom #venom #venom2 #marvel”.

Anglik jest najbardziej znany ze swojej roli Golluma w trylogii „Władcy pierścieni”. Aktor pojawił się także między innymi w takich produkcjach jak: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” oraz „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” - w obu filmach wcielił się w Snoke'a, Naczelnego Wodza Najwyższego Porządku i mistrza Kylo Rena. Serkis wystąpił również w „Czarnej Panterze”, „Wojnie o planetę małp” oraz „Mowgli: Legenda dżungli” - w tej ostatniej produkcji wcielił się w Baloo oraz był reżyserem.

Andy Serkis zmierzy się teraz ze sporym wyzwaniem, ponieważ pierwszy „Venom” choć osiągnał kasowy sukces, to nie podbił serc fanów Marvela. Czy inaczej będzie w przypadku „Venom 2”? Przekonamy się w 2020 lub w 2021 roku.

Polecamy również:

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/venom-2-andy-serkis-tom-hardy-1203292507/

Tagi: andy serkis reżyser sequel venom venom 2