Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2019 18:40
PSX Extreme: PlayStation 5 vs. Project Scarlett
2843V

PSX Extreme: PlayStation 5 vs. Project Scarlett – wojna o pamięć

W najnowszym numerze PSX Extreme znajdziecie kompletny tekst dotyczący najnowszej batalii. Sony oraz Microsoft przedstawiły już pierwsze informacje dotyczące next-genów i w miesięczniku znajdziecie ciekawe spojrzenie na PlayStation 5 i Project Scarlett.

Sony ujawniło sporo konkretów dotyczących PlayStation 5 jeszcze przed E3, a Microsoft zapowiedział konsolę na targach w Los Angeles. Od tego czasu obie korporacje systematycznie informują o swoich next-genach, więc SoQ zebrał dla Was pokaźną dawkę informacji o urządzeniach.

„Szybsza i bardziej responsywna pamięć masowa, możliwość streamowania rozgrywki, usługi abonamentowe – kilka lat temu nie powiedzielibyśmy, że to będzie główny oręż w bitwie majaczących na horyzoncie konsol. Jeszcze przed nadejściem ósmej generacji słyszeliśmy głównie o liczbie rdzeni w procesorze i większej liczbie renderowanych w czasie rzeczywistym polygonów. W najlepsze trwał graficzny wyścig zbrojeń. U progu nadchodzącej zmiany warty zaczyna liczyć się coś zupełnie innego. Rozbijamy na czynniki pierwsze wszystkie informacje o PlayStation 5 i Project Scarlett.”

Powyższymi słowami redaktor zapowiada swój tekst, w którym pochyla się nad samą koncepcją konsol, wspomina o grach, przedstawia szczegóły CPU, GPU i dysków SSD, a nawet omawia streaming, chmurę, kompatybilność wsteczną oraz premierę i cenę.

To bardzo przyjemny zbiór informacji, w którym swoje trzy słowa dopowiadają inni dziennikarze – HIV, Butcher, Komodo i Koso. Szczegóły PSX Extreme 264 zostały przedstawione przez Rogera, a numer możecie zamówić na stronie wydawcy.

Tagi: Microsoft PlayStation 5 PROJECT SCARLETT psx extreme Sony