Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 04.08.2019 13:04
Ninja przeszedł do Mixera za 50 milionów dolarów
6370V

Ninja przeszedł do Mixera za 50 milionów dolarów

Twitch jest obecnie niekwestionowanym liderem w kwestii prowadzenia transmisji z rozgrywek na żywo, w czym nie był w stanie zagrozić mu nawet sam YouTube. Teraz to Microsoft podejmuje rękawice i wydaje na to grube miliony dolarów.

Fenomen Fortnite wywrócił całą naszą branżę do góry nogami i pokazał, że na tym rynku nie można żadnej gry z góry spisywać na porażkę. 

Początkowo zapomniana przez świat produkcja nie obchodziła niemalże nikogo, teraz zaś jej popularność wykreowała masę gwiazd wielkiego formatu, a jedną z nich jest oczywiście Tyler "Ninja" Blevins, który stał się najpopularniejszym streamerem świata.

Wiadomo, że nie każdy lubi oglądać jak ktoś inny gra w jakąś produkcję, jednakże nie można zaprzeczyć temu, że Ninja właśnie dzięki temu zajęciu stał się multimilionerem. Amerykanin zarobił w zeszłym roku 10 mln dolarów dzięki Fortnite, EA zapłaciło mu 1 mln zielonych za pogranie w Apex Legends, zaś teraz Microsoft rzucił mu na stół aż 50 milionów dolarów!

O takiej kwocie transferu Tylera z Twitcha do Mixera informuje jeden z redaktorów portalu The Verge, który ma dosyć spory zasięg i na pewno ma dostęp do wewnętrznych informacji wielu firm. Zgodnie z jego doniesieniami oraz innymi pogłoskami, Ninja przeszedł na platformę Microsoftu aż na 6 lat, za co miał otrzymać 50 milionów dolarów!

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Software