Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.07.2019 18:43
Warner Bros logo
1814V

Warner Bros. zajmie się produkcją polskich filmów. Znamy pierwszy projekt

Warner Bros. zamierza wspierać twórców z polski. Korporacja zdecydowała się na pierwszy projekt, który powinien zainteresować sympatyków twórczości Doroty Masłowskiej. Poznajcie szczegóły pierwszego filmu.

W 2020 roku zadebiutuje film zatytułowany „Inni ludzie”. Będzie to adaptacja powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku. Za produkcję będzie odpowiadać Warner Bros., które zdecydowało się na twórczość znanej pisarki, ponieważ zdaniem przedstawicieli korporacji – Masłowska od 2002 roku (premiera "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną") „pozostaje wyrazistym głosem swojego pokolenia i bezkompromisową komentatorką życia społecznego”.

Aleksandra Terpińska zajmie się reżyserią – wierni fani kina mogą znać twórczynię z "Najpiękniejsze fajerwerki ever". Ten krótki metraż otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. Nadciągająca opowieść będzie debiutem fabularnym autorki.

Warner Bros. przeprowadza teraz castingi, bo już pod koniec roku wszyscy aktorzy trafią na plan. Sytuacja jest interesująca, ponieważ za kamerą „Innych ludzi” stanie Bartosz Bieniek ("Droga Aszera", "Kult-film"), a Auer (znany DJ) zajmie się ścieżka dźwiękową.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,25041659,warner-bros-wchodzi-w-produkcje-polskich-filmow-wiemy-jaki.html

Tagi: dorota masłowska Film inni ludzie Warner Bros.