Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.07.2019 19:12
Rutger Hauer
5139V

Zmarł Rutger Hauer. Aktor przegrał z chorobą

Smutne wieści docierają do nas z pięknej Holandii – po krótkiej chorobie zmarł Rutger Hauer. Aktor znany z między innymi „Blade Runnera” miał 75 lat i nadal występował w wielkich produkcjach.

19 lipca zmarł Rutger Hauer. Wiadomość opublikował jego agent, który potwierdził, że dzisiaj odbyła się ceremonia pogrzebowa. Mężczyzna znajdował się we własnym domu w Holandii i przegrał z chorobą.

Aktor urodził się w 1944 roku i rozpoczął występy na wielkim ekranie w 1973 roku, jednak swoją przygodę z pracą na planie rozpoczął kilka lat wcześnie – otrzymał skromną rolę w „Monsieur Hawarden”, jednak jego scena została wycięta z produkcji.

Rutger Hauer wystąpił w wielu znanych i już dzisiaj cenionych filmach – pewnie wielu naszych czytelników będzie pamiętać mężczyznę z roli Roy'a Batty'a w „Blade Runner” (1982). Warto jednak wspomnieć, że Holender wystąpił także w między innymi: „Nocny jastrząb”, „Ślepa furia”, „Autostopowicz”, „Zaklęta w sokoła”, „Rytuał”, czy też „Batman – początek”.

Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że Rutger Hauer wystąpił także w polskiej grze – aktor był głównym bohaterem krakowskiego Observer.

Źródło: https://variety.com/2019/film/obituaries-people-news/rutger-hauer-dead-dies-blade-runner-co-star-1203278050/

Tagi: Blade Runner roy batty Rutger Hauer

Nie przegap