Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 14.07.2019 15:47
Steam Labs. Valve wprowadza zupełnie nowy system rekomendacji gier!
926V

Steam Labs. Valve wprowadza zupełnie nowy system rekomendacji gier!

Valve zauważyło, że jego pozycja lidera na rynku cyfrowej dystrybucji na PC jest coraz bardziej zagrożona, dlatego firma podjęła szereg działań, aby ulepszyć platformę Steam. Najnowszą i jedną z najciekawszych metod przykucia uwagi klientów jest zupełnie nowy system rekomendacji gier.

Podczas gdy Epic Games Store, Origin oraz GOG Galaxy wymyślają coraz to nowsze sposoby na pokonanie Steama, Valve musiało obudzić się z długotrwałego snu, aby przerwać lata zastoju na swojej platformie. 

Dota Underlords. Valve wprowadza darmowy Proto Pass

Ekipa Gabena zamierza odświeżyć klienta Steam, odrobinę obniżyła progi marży, a także wprowadziła skuteczną walkę z bombardowaniem recenzji przez graczy, jednakże to wciąż za mało, aby uporać się z najważniejszym problemem - chaosem w cyfrowej ofercie. Teraz coraz ciężej jest graczom znaleźć naprawdę fajne tytuły niezależne, a coraz więcej tych wielkich ucieka do konkurencji. 

Właśnie w tym celu powstały tak zwane Laboratoria Steam (międzynarodowa nazwa Steam Labs), w ramach których testowane będą różne rozwiązania mające usprawnić sklep. Póki co w fazie beta mamy aż trzy różne programy eksperymentalne.

  1. Mikrozwiastuny - sześciosekundowe materiały promujące grę od razu po najechaniu na jej profil
  2. Interaktywny doradca - uczony maszynowo system rekomendacji gier, w którym za pomocą tagów oraz suwaków wybierzemy obszar z jakiego Steam ma nam zaproponować jakąś fajną produkcję
  3. Automatyczny pokaz - generowany przez bota filmik składający się z mikrozwiastunów gier rekomendowanych przez znanych kuratorów Steam. Gdy na wideo pojawia się dana gra, tuż obok odtwarzacza pojawia się jej ikonka prowadząca do sklepowej strony.

O swoich nowościach Steam pisze następująco:

ROBOCZE FUNKCJE EKSPERYMENTALNE
Oto projekty, nad którymi na bieżąco pracujemy. Niektóre z nich mogą okazać się trafione. Inne niekoniecznie. Mamy nadzieję, że dzięki waszym opiniom uda nam się poprawić funkcjonowanie większości z nich i staną się częścią Steam. Po to właśnie powstały laboratoria Steam.

DLACZEGO?
Wciąż próbujemy nowych rozwiązań na Steam, ale często dzielimy się nimi ze światem dopiero wtedy, gdy są one na tyle gotowe, by stać się częścią platformy. Laboratoria Steam pozwolą nam dzielić się naszymi pomysłami wcześniej i ulepszać je na bieżąco dzięki waszym opiniom, nim zostaną oficjalnie opublikowane.

CO DALEJ?
Jak wszystkie nowe funkcje Steam, laboratoria Steam same w sobie są eksperymentem w tym sensie, że prace nad nimi wciąż trwają, a ich funkcjonowanie może ulec poprawie tylko dzięki wsparciu wszystkich użytkowników. Mamy nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi pomysłami i opiniami w dyskusjach. Poeksperymentujmy razem!

Tagi: