Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.07.2019 16:29
Chrono Orchestara, music, RPG
571V

Chrono Trigger i Chrono Cross otrzymają orkiestrowe soundtracki

Choć w bieżącym roku remastery nie są już niczym zaskakującym, to twórcy Chrono Trigger i Chrono Cross postanowili zamiast gier, odświeżyć ścieżki muzyczne. 

Choć nie jest to do końca takie odświeżenie, jakiego chcieli fani, to jednak odnowieniu poddane zostaną jedne z najlepszych elementów gier Chrono Cross Chrono Trigger - ich podkłady muzyczne!

Polska wersja Chrono Triggera poprawiona po 10 latach

Chyba każdy, kto miał kiedykolwiek styczność z rzeczonymi grami, pamięta ich genialne udźwiękowienie. Utwory z Chrono Trigger są na prawie każdej liście przebojów z gier RPG. To tam po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć takie piosenki jak "Secret of the Forest", "Yearings of the Wind" i "To Far Away Times". Nie mogę też nie wspomnieć o moim faworycie: "Gato's Song"!

Chrono Cross wcale nie odstawał pod względem piękna udźwiękowienia. Za muzykę w sequelu odpowiadał przecież ten sam, genialny, Yasunori Mitsuda.

Chrono Orchestra, bo tak nazwane zostanie odświeżone wydanie soundtracków, obejmie dwa osobne albumy (po jednym dla obu gier) - każdy składający się z ośmiu utworów. Krążki będą sprzedawane osobno, ale możliwy będzie także zakup wydania podwójnego, które zawrze w sobie także trzeci dysk z ekskluzywnymi kawałkami

Na ten moment albumy dostępne są w przedsprzedaży przez portal Play-Asia. Wydanie 2-1 to koszt 77,99 dolarów, natomiast za pojedynczy album przyjdzie nam zapłacić 33,99 dolarów

Źródło: https://www.onlysp.com/chrono-orchesta-soundtracks-chrono-trigger-chrono-cross/

Tagi: Chrono Trigger Square Squaresoft

Nie przegap