Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2019 19:07
PSX Extreme The Getaway
456V

PSX Extreme: The Getaway – jak upadał Londyn?

Sony ma swojej bibliotece wiele świetnych gier, ale firma zapomniała o kilku ciekawych IP. Jednym z nich jest The Getaway i w najnowszym numerze PSX Extreme redakcja przybliża historię tej niezwykłej marki.

The Getaway trafiło na rynek w 2002 roku. Gra zadebiutowała wyłącznie na PlayStation 2 i w swoim czasie została doceniona przez wielu graczy. Po dwóch latach zadebiutowała kontynuacja z podtytułem „Black Monday” i następnie seria została wrzucona do szuflady.

Szczegóły PSX Extreme 263

Deweloperzy przygotowywali kolejną produkcję, która miała zadebiutować wyłącznie na PlayStation 3, ale pomimo wejścia w fazę preprodukcji, w 2008 roku zdecydowano się na anulowanie projektu. Od tego czasu czekamy na pozytywne wieści dotyczące serii.

W najnowszym numerze PSX Extreme znajdziecie tekst zapoczątkowany następującymi słowami:

„Jedna z najambitniejszych serii początku wieku, która rozpłynęła się w powietrzu po czterech latach obecności na rynku. To szokujące, że Sony od ponad dekady nie próbuje tchnąć w The Getaway nowego życia.”

Piechota przybliża historię serii, wspomina o ciekawostkach, przypomina o dużych problemach i pewnym... Fatum. Czy Sony kiedykolwiek sięgnie jeszcze po to IP? Trudno oczywiście powiedzieć, jednak bez wątpienia warto zapoznać się z tekstem, który w świetny sposób przypomina The Getaway.

W najnowszym numerze PSX Extreme znajdziecie jeszcze sporo dobrej publicystyki – między innymi wrażenia z E3 oraz szczegółowy tekst dotyczący Death Stranding.

Tagi: psx extreme Sony Computer Entertainment Europe Team Soho The Getaway

Nie przegap