Iza Łęcka Iza Łęcka 11.07.2019 08:09
bohaterowie psychonauts 2
1026V

Psychonauts 2 z opóźnioną datą premiery. Microsoft wyda również wersję na PlayStation 4

Zawirowań wokół premiery Psychonauts 2 ciąg dalszy. Data premiery zostaje opóźniona – twórcy pragną jednak uspokoić fanów kontynuacji legendarnej platformówki.

Psychonauts 2 jest określana jako wielki powrót legendarnej platformówki. Dzięki akcji crowdfundingowej na przygotowanie pozycji zostały zebrane ponad 3 miliony dolarów.

Double Fine Productions oficjalnie dołączyło do Xbox Games Studios, a ich najnowsza pozycja stała się tytułem first party dla potentata z Redmont. Dzięki Amerykanom, skomplikowana sytuacja wydawnicza Psychonauts 2 związana z niewypłacalnością Starbreeze zakończyła się pomyślnie, bowiem nadal planowane jest wypuszczenie pozycji na rynek.

Przejęcie Double Fine Productions przez Microsoft to „idealne rozwiązanie”

Jak podają twórcy, premiera Psychonauts 2 została przeniesiona na przyszły rok. Deweloperzy pragną skupić się na dopracowaniu gry czyniąc ją jak najlepszą i proszą o wyrozumiałość fanów.

W związku jednak z zawirowaniami z wydaniem gry i niepokojącymi głosami wśród fanów, główny twórca postanowił zabrać głos ponownie. Jak uspokaja Tim Schafer, pozycja trafi na wszystkie wskazane wcześniej platformy (PlayStation 4 oraz Xbox One), pomimo zawirowań w związku z przejęciem Double Fine przez Microsoft. Skutkuje to nietypową sytuacją, bowiem Microsoft jako główny wydawca wypuści również wersję na PlayStation 4.

O ile opóźnienia daty premiery mogliśmy się spodziewać – bowiem dokładna nie została podana na E3 – tak na szczęście możemy być spokojni, że korporacja z Redmont nie zdecydowała się okroić swoich planów wydawniczych, czyniąc tym samym platformówkę swoim kolejnym ekskluzywnym tytułem. Gdy za drzwiami kolejna generacja, umacnianie marki jest bowiem zrozumiałe. 

Źródło: https://www.fig.co/campaigns/psychonauts-2/updates/938?fbclid=IwAR2gkXY9AyImFYrzmvMsf9fay90wcXi16CWAXywgW9Pua5NvO6ckov3Hhio

Tagi: data premiery Double Fine Productions Psychonauts 2