Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.07.2019 18:04
Galaga Quarter Arcades
802V

Quarter Arcades to małe automaty z ulubionymi grami. Poznajcie różne zestawy

Pewnie wielu naszych czytelników wychowało się na klasycznych automatach, w których lądowały wszystkie oszczędności. Teraz nie każdy może pozwolić sobie na postawienie pełnowymiarowego boxa we własnych czterech ścianach, ale z pomocą przychodzi Quarter Arcades. Mniejsze pudło zapewni zainteresowanym sporo radości.

Jeszcze 25 lat temu marzyłem o postawieniu w salonie wielkiego automatu, w którym nie musiałyby lądować wszystkie moje oszczędności. Teraz nie mogę nawet myśleć o takiej inwestycji, ale mocno rozważam zainteresowanie się Quarter Arcades.

Samo Konami było zaskoczone decyzją Sony o zmianie gry w abonamencie PlayStation Plus

Kilka minut temu wpadłem na informacje o Quarter Arcades. Producent w tym wypadku zajmuje się przygotowaniem mniejszych zestawów – repliki w skali 1/4 oferują pełną rozgrywkę i są przygotowane z odpowiednich (wiernych oryginałowi) materiałów.

We wnętrzu ląduje oryginalny ROM z dużej maszyny, całość jest złożona na zamówienie i ma zapewnić tonę frajdy. Czy tak będzie? Trudno oczywiście powiedzieć, ale sama koncepcja może zainteresować wielu graczy, więc postanowiłem wspomnieć o tym na portalu.

Twórcy zamierzają do połowy 2020 roku zaoferować siedem maszyn – aktualnie można zamawiać box z Pac-Manem, a już wkrótce do sprzedaży trafi Galaga. Tak wygląda kalendarz premier:

  • #1 - PAC-MAN - dostępny
  • #2 - Galaga - wrzesień 2019 
  • #3 - Ms. PAC-MAN - listopad 2019
  • #4 - Galaxian - listopad 2019 
  • #5 - Track & Field - marzec 2020 (na licencji od Konami)
  • #6 - Dig Dug - maj 2020 (na licencji od Bandai Namco)
  • #7 - Space Invaders - lipiec 2020 (na licencji od Taito)

Quarter Arcades

Jest to oczywiście propozycja skierowana dla bardzo wąskiego grona odbiorców, czyli dla graczy, którzy faktycznie wychowali się na automatach, chcą posiadać w swoich domach taką maszynę, ale nie mogą pozwolić sobie na pełnowymiarowy box.

Co sądzicie o koncepcji Quarter Arcades? Każda maszyna jest wyceniona na około 630 zł. Zobaczcie zwiastun.

Źródło: Quarter Arcades

Tagi: automat automay galaga pac-man Quarter Arcades