Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.06.2019 18:08
EarthX z datą premiery
791V

EarthX. Polska gra o przemyśle kosmicznym z datą premiery

EarthX to ciekawy projekt polskiego studia, który daje nam niecodzienną możliwość zbudowania od podstaw swojego imperium w sektorze kosmicznym!

Z roku na rok coraz częściej jesteśmy świadkami przeróżnych typów gier i masy pomysłów, gdzie każdy kolejny zdaje się kreatywniejszy od poprzedniego. Wynika to zapewne z rosnącej konkurencji na rynku i wymusza na twórcach niespotykaną wcześniej kreatywność. 

ID@Xbox. Oto najlepsze indyki nadchodzące na Xbox One

Przykładem takiej gry jest EarthX. Twórca gry rzuca nas do 2002 roku i daje do kieszeni zaledwie kilka milionów, które w przemyśle kosmicznym znaczą tyle, co nic. Naszym zadaniem będzie rozkręcenie biznesu, produkcja rakiet i rozwój naszego imperium - zarówno ze strony technologicznej, jak i tej finansowej. 

Studio stojące za tym tytułem obiecuje inspirację działalnością takich firm jak NASA, RocketLab, a nawet SpaceX (do którego, jak można się domyślać, nawiązuje tytuł gry). Gra ma pozwolić nam na wejście w skórę Elona Muska i przekonać się, że ekspansja kosmosu, to wcale nie taka prosta sprawa. 

EarthX zadebiutuje już 12 lipca 2019 roku na Steamie!

Zwiastun przedstawiający wersję we Wczesnym Dostępie możecie zobaczyć poniżej:

Źródło: YouTube

Tagi: EarthX elon musk Mesote Games Studio

Nie przegap