redakcja PPE redakcja PPE 28.06.2019 15:56
Nie żyje Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja
4528V

Nie żyje Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja

Nie tak dawno świat literacki obiegła informacja, że nie żyje Maciej Parowski, twórca Funky Kovala. A teraz okazuje się, że odszedł także syn Andrzeja Sapkowskiego.

Wczoraj informowaliśmy o śmierci Maksa Wrighta. W czerwcu zmarł także Krzysztof Sapkowski, o czym jego ojciec — Andrzej — wspomniał lakonicznie podczas wspominkowego tekstu w Nowej Fantastyce, który poświęcony był Parowskiemu. W nim ku zaskoczeniu redaktora pojawiło się zdanie "Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło."

Nie żyje Max Wright. Aktor znany z serialu Alf

Krzysztof Sapkowski współtworzył czasopismo Talizman. Był pisarzem, poetą i aktorem. To dla niego Andrzej Sapkowski napisał Wiedźmina, o czym swego czasu wspominał w rozmowie z Fantastyką.

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: „Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?”. „Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę”. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach. 

Więcej o śmierci syna Andrzej Sapkowski nie pisał publicznie, podobnie jak jego rodzina.

Tagi: