Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.06.2019 17:59
Final Fantasy XIV
520V

Sony Pictures stworzy serial na bazie Final Fantasy XIV

Sony Pictures razem ze Square Enix wyprodukują serial live-action na bazie Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Firmy ogłosiły dzisiaj specjalne partnerstwo.

Ciągle utrzymująca się popularność Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (za rogiem kolejny już dodatek) pchnęła Square Enix do stworzenia serialu live-action razem z Sony Pictures. Jakkolwiek zaskakujący ten ruch się nie wydaje, to mając na uwadze zainteresowanie jakie wzbudza czternasta odsłona serii Final Fantasy, taki ruch nie powinien dziwić.

Square Enix chce ożywić wszystkie swoje marki, niezależnie od opłacalności tego ruchu

Razem ze Square i Sony Pictures Television, serial wyprodukuje Hivemind, który współpracuje także przy Wiedźminie od Netfliksa. Za scenariusz odpowiadać będą Ben Lustig i Jake Thornton, którym przypadną także role wykonawcze. Ze strony Hivemind wymienieni są także Jason F. Brown, Sean Daniel oraz Dinesh Shamdasani.

Niestety o samym serialu wiemy niezbyt dużo. Oparty zostanie o krainę Eorzea i opowie bliżej nieokreśloną historię w świecie znanym z gry MMO. Oficjalny opis mówi jedynie o mieszance nowych i znanych postaci (w tym Cida), obecności statków powietrznych, Chocobosów i żyjących dziko plemion.

Źródło: https://variety.com/2019/tv/news/live-action-final-fantasy-series-sony-pictures-tv-1203253669/

Tagi: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Square Enix

Nie przegap