Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.06.2019 11:49
Yakuza Kenzan
725V

Yakuza: Kenzan! doczeka się remake'u? Coś jest na rzeczy

Ciągle rosnąca popularność serii Yakuza poza granicami Japonii i dobra sprzedaż odnawianych przez Segę odsłon sprawiła, że niedostępne do tej pory poza Japonią odsłony mogą pojawić się po angielsku. Pierwszą grą może być Yakuza: Kenzan!.

Yakuza: Kenzan! debiutowało na PS3 w Japonii w 2008 roku i nigdy Kraju Kwitnącej Wiśni nie opuściło mimo wielu apeli fanów. Ci ratowali się ostatecznie amatorskimi tłumaczeniami, które przekazywano sobie, by zrozumieć, o co w grze chodzi.

Judgment na zwiastunie prezentującym walkę. Angielski dubbing

Wygląda jednak na to, że dzięki rosnącej popularności serii Yakuza na PS4 i przede wszystkim na PC, SEGA odkopie niewydane wcześniej odsłony. W trakcie Taipei Game Show, gdzie wydawca promował remastera Yakuza 5, poruszono także temat pozostałych odsłon.

Daisuke Sato, jeden z producentów serii odniósł się bezpośrednio do pytania o wydanie Yakuza: Kenzan! na PS4:

Uważam, że Yakuza: Kenzan! jest najlepszym wyborem do odnowienia w formie remake'u. Kenzan było pierwszą grą z serii na PS3, która nie opuściła granic Japonii. Wielu graczy z zachodu wyrażało zainteresowanie zlokalizowaną wersją. Gracze z Azji także chcieli swojego wydania, chociażby w chińskiej wersji.

Jako że Kenzan było grą z początku ery PS3, zwykły remaster to za mało. Remake byłby lepszym rozwiązaniem. Oczywiście napotkalibyśmy problemy, chociażby związane z nowymi aktorami głosowymi, ale to nie jest aż tak duża sprawa.

Dlaczego wielu chciałoby zagrać w Yakuza: Kenzan!? Przede wszystkim z powodu unikatowego klimatu. Spin-off serii wrzucał nas bowiem do ery Edo, gdzie kierowaliśmy Kazumanosuke Kiryu i poznawaliśmy m.in. zwyczaje XVII-wiecznej Japonii.

Źródło: https://m.gamer.com.tw/gnn/detail.php?sn=181588

Tagi: Amusement Vision SEGA Yakuza: Kenzan!