Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.06.2019 09:19
Dota Underlords kolejnym hitem Steam. Nowe dzieło Valve zyskało setki tysięcy graczy
1766V

Dota Underlords kolejnym hitem Steam. Nowe dzieło Valve zyskało setki tysięcy graczy

Dota Underlords to nowa produkcja wywodząca się ze stajnie Valve, która w dosłownie moment zgarnęła setki tysięcy graczy na Steam oraz urządzeniach mobilnych. Już pierwszego dnia w klona gry Autochess zagrało w jednym momencie prawie 180 000 osób!

Po wielkim boom na gry z gatunku Battle Royale, przyszła pora na nowego gracza na naszym wspaniałym rynku. Automatyczne szachy stają się powoli nowym super popularnym typem gier jaki będzie szturmował nasze pecety, telefony a w przyszłości pewnie nawet i konsole.

Octopath Traveler - recenzja PC-towego portu

Póki co przykłady takich produkcji jak Autochess czy nowego trybu w League of Legends: Teamfight Tactics, który przeciąża serwery światowego hitu pokazują, że tkwią w tym gatunku grube pieniądze, po które wystarczy się tylko schylić.

Dota Underlords powstała jako odpowiedź Valve na Autochess, z którego to twórcami Gaben nie za bardzo mógł się porozumieć. Według pierwszych opinii dzieło twórców Steam to w 90% kopiuj-wklej z niezależnego konkurenta, jednakże Amerykanie dołożyli do tego kilka swoich niuansów, które mogą sprawić, że to właśnie Dota Underlords będzie królem "automatycznych szachów".

Póki co pierwszego dnia w tytuł na Steam zagrało kilkaset tysięcy osób, z czego w najlepszym momencie było ich aż 176 tysięcy, co jest naprawdę świetnym rezultatem. Gra zadebiutowała także na urządzeniach mobilnych, gdzie również pobrało kilkaset tysięcy graczy.

Źródło: Steamcharts

Tagi: autochess dota underlords Steam Valve

Nie przegap