Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2019 13:30
Bohaterowie Minecraft Story Mode
1761V

Minecraft: Story Mode z odcinkami za 299 zł. Twórcy odradzają zakup

Pewnie nie mamy wśród czytelników graczy, którzy widząc ofertę 299 zł za poszczególny odcinek Minecraft: Story Mode rzucają kontrolerem i krzyczą „OKAZJA!”, ale mimo to warto wspomnieć o tej ciekawostce. Twórcy postanowili wytłumaczyć sytuację i jednocześnie odradzają zakup epizodów.

Pierwszy sezon Minecraft: Story Mode rozpoczął swój bieg w październiku 2015 roku. Twórcy później przerzucili grę na kilka platform, ale jak wiadomo Telltale Games zostało zamknięte. W tej sytuacji kolejne produkcje studia znikają z cyfrowej dystrybucji i taką samą sytuację czeka Minecrafta.

Minecraft Dungeons. Microsoft łączy klocki z Diablo

25 czerwca zostanie zakończone wsparcie Minecraft: Story Mode. Oznacza to w prostych słowach, że gra nie będzie otrzymywać już aktualizacji i pojawi się problem z pobraniem poszczególnych epizodów przygody.

Twórcy zablokowali już sprzedaż tytułu, ale pojawił się problem – na Xboksie 360 można ściągać wyłącznie tytuły, które znajdują się w sprzedaży. To właśnie z tego powodu opowieść oficjalnie wróciła na Xbox Live, ale autorzy zaprezentowali wysoką cenę – ma to odstraszyć graczy od zakupów.

Deweloperzy jednocześnie podkreślają – jest to cena katalogowa, więc jeśli kupicie epizod za 299 zł, to nikt nie zwróci Wam pieniędzy. Gdy 25 czerwca serwery zostaną wyłączone, to Minecraft: Story Mode znowu zniknie z Xbox Live i zainteresowani nie będą mogli pobrać przygody.

Minecraft Story Mode 299 zl

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-06-18-why-minecraft-story-mode-episodes-are-a-ridiculous-usd100-each-on-xbox-360

Tagi: minecraft: story mode Telltale Games