Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 16.06.2019 10:07
Amazon zarządził masowe zwolnienia i skasował niezapowiedzianą grę
1691V

Amazon zarządził masowe zwolnienia i skasował niezapowiedzianą grę

Amazon miał bardzo ambitne plany na podbój branży gier wideo, dlatego w krótkim czasie zaczął pracę nad wieloma projektami i zatrudnił setki deweloperów. Niestety amerykański gigant przeliczył się ze swoimi możliwościami, przez co wiele osób straciło pracę. 

Amazon Game Studios jest kolejnym wielkim projektem najbogatszego na świecie człowieka, jakim jest Jeff Bezos, a który ma iście mocarstwowe ambicje. 

Fallout 76. Bethesda wreszcie wysłała obiecane płócienne torby

Jego korporacja miała już plany na zawojowanie rynku konsol opartych na systemie Android ze sprzętem o nazwie Amazon Fire TV, który jednak nie zdobył oczekiwanej popularności. Dalej amerykański gigant założył kilka studiów deweloperskich, które w pocie czoła miały przygotowywać ogromniaste hity, jakie z miejsca zapewnią Amazonowi wysoką pozycję na naszym rynku.

Niestety przez te kilka lat otrzymaliśmy tylko średnie The Grand Tour Game, zaś od dawna wyczekiwane New WorldCrucible nadal nie pokazały niczego wyjątkowego. Teraz Amazon zmuszony został do reorganizacji swoich struktur, przez co pracę straciło nawet kilkuset deweloperów, a dodatkowo firma skasowała jeden ze swoich niezapowiedzianych jeszcze projektów. Warto przypomnieć również, że Bezos wyłożył sporą kasę na odkupienie od Cryteka kodu źródłowego na CryEngine, na bazie którego stworzył własny silnik do gier o nazwie Lumberyard

Tagi: Amazon Game Studios New World

Nie przegap