Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2019 22:00
Stranger Things 3 Netfix
1647V

Netflix zapowiedział 3 gry na E3. Platforma będzie dostarczać nową rozrywkę

Właśnie zakończyło się wielkie wystąpienie Netflixa na E3. Podczas panelu „Nowa odsłona ulubionych seriali: Netflix Originals w świecie gier wideo” otrzymaliśmy zapowiedź trzech gier, a jednocześnie firma zarysowała swoje ogromne plany dotyczące naszej branży.

Na wstępie na pewno warto zaznaczyć, że Netflix nie wchodzi w branżę gier. To będzie nadal firma, która skupia się na kreowaniu seriali, filmów oraz dokumentów, ale platforma wciąż rozszerza swoją ofertę i zamierza dostarczać klientom najlepszą rozrywkę.

Miłość, śmierć i roboty – recenzja serialu. Przegląd gatunków i animacji

Netflix wciąż będzie oferować między innymi świetne seriale, ale teraz dodatkowo w ofercie pojawią się gry osadzone w serialowych oraz filmowych uniwersach. Jest to w zasadzie bardzo standardowa taktyka, którą widzimy także w naszej branży – coraz częściej pojawiają się książki, komiksy, czy też właśnie nawet produkcje telewizyjne oraz kinowe prezentujące światy, które narodziły się w grach.

Netflix gry – prezentacja tytułów

Aktualnie Netflix zaprezentował trzy produkcje, które jednak nie są specjalnie zaskakujące, ponieważ o niemal wszystkich tytułach usłyszeliśmy wcześniej – dwie z trzech pozycji zaprezentowało Nintendo na swoich Nintendo Directach.

Stranger Things 3: The Game to produkcja przygotowująca widzów na trzeci sezon ulubionego serialu. Gra zmierza na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha, komputery osobiste, Maca oraz urządzenia mobilne (iOS i Android). Premiera odbędzie się 4 lipca i w tym wypadku możemy liczyć na przygodówkę w retro oprawie:

„Charakterystyczna grafika w stylu retro oraz nowoczesna rozgrywka tej przygodówki gwarantują przenikniętą nostalgią zabawę w zupełnie nowym wydaniu. Gracze mogą łączyć siły ze znajomymi w trybie wieloosobowym, aby odkrywać zakątki Hawkins, rozwiązywać zagadki i stawić czoło Łupieżcy umysłów, który jest jednym z dwunastu postaci z serialu.”

The Dark Crystal: Age of Resistance to taktyczna pozycja zmierzająca w 2019 roku na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha oraz PC/Mac. Autorzy zaoferują opowieść na podstawie serialu „Ciemny kryształ”:

„Ta taktyczna gra turowa jest oparta na wyczekiwanym serialu oryginalnym Netflix pt. „Ciemny kryształ: Czas buntu”. Gracz ma za zadanie werbować do drużyny postaci oraz potwory z całego świata fantasy Thra, a następnie wystawiać je do walki w ponad 80 bitwach. Tutaj szczególnie przydaje się myślenie strategiczne.”

Trzecia produkcja nie posiada jeszcze ostatecznej nazwy – opowieść osadzona w uniwersum Stranger Things zmierza na smartfony i tablety (iOS oraz Android). W tym wypadku sympatycy uniwersum mają przygotować się na mnóstwo zagadek, a całość prawdopodobnie będzie przypominać Pokemon GO:

„Dzięki tej naszpikowanej zagadkami fabularnej grze miejskiej gracze zajrzą na drugą stronę rzeczywistości, która ich otacza. Ponadto użytkownicy będą mogli łączyć siły z pozostałymi graczami, by wspólnie walczyć z czającym się na każdym kroku złem — na przykład w drodze do szkoły czy pracy.”

Bohaterowie Netflix w innych grach

Netflix zapowiedział jeszcze jedną inicjatywę. Firma nawiązała współprace z deweloperami (między innymi Roblox, Ubisoft i Behaviour) i postacie z filmów oraz serialu oryginalnych Netflixa oraz elementy z tych uniwersów trafią do produkcji innych wydawców.

Dobrym przykładem takiej współpracy jest Scoops Ahoy dostrzeżone przez graczy w dziewiątym sezonie Fortnite.

Przeczytajcie nasze recenzje: 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: netflix stranger things Stranger Things 3: The Game The Dark Crystal: Age of Resistance