Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.06.2019 11:35
Dr Disrespect E3 2019
6674V

Dr DisRespect. Streamer narobił sobie problemów. Zawieszone konto za nagranie z E3 2019

Konto jednego z najbardziej znanych growych streamerów zostało zawieszone/zbanowane na Twitchu po niecodziennej "relacji" z targów E3 2019.

Dr DisRespect, jeden z najbardziej znanych streamerów na świecie, wybrał się ze swoim kamerzystą na targi E3 2019. Gość trochę zagalopował się w swojej relacji na żywo z Los Angeles - Dr DisRespect w pewnym momencie streama korzystał z męskiej toalety, co ujrzeli widzowie online.

Dr Disrespect w reklamie Black Ops 4

Pomimo faktu, że nie ma w tym przypadku mowy o goliźnie, bo osoby korzystające z pisuarów stały plecami do kamery, takie nagranie nie spodobało się pracownikom Twitcha (i pewnie niektórym widzom, którzy zgłosili ten materiał wideo).

Taka sytuacja może faktycznie stanowić naruszenie regulaminu Twitch. Firma wyraźnie zabrania bowiem "przekraczania granic prywatności" i "nagrywania kogoś wbrew jego woli". W momencie streamowania z toalety korzystało też więcej osób, a jest to zdecydowanie miejsce, w którym kamery nie powinny się pojawiać.

W związku z tym wydarzeniem konto Dr DisRespecta na Twitch zostało zawieszone (możliwe, że trwale zbanowane). W dodatku Dr DisRespect może się narazić na kolejne problemy, bo filmowanie w publicznych toaletach jest zabronione przez kalifornijskie prawo.

Wg Kotaku anulowano również akredytację prasową Dr DiSrepecta na E3 2019.

Dr Disrespect wystąpił w reklamie gry

Źródło: https://www.vg247.com/2019/06/12/dr-disrespect-twitch-suspended-for-filming-inside-e3-mens-room/

Tagi: dr disrespect e3 2019