Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.06.2019 10:23
Nadchodzi odświeżenie Steama. Doczekamy się zupełnie nowego wyglądu klienta
859V

Nadchodzi odświeżenie Steama. Doczekamy się zupełnie nowego wyglądu klienta

Steam już wkrótce doczeka się solidnego odświeżenia swojej aplikacji. To pociągnie za sobą zmiany w wyglądzie biblioteki gier.

Valve, które w opinii niektórych absolutnie nic nie robi ze Steamem i tylko spija śmietankę z okradania deweloperów, od dłuższego czasu pracuje nad kompletnym odświeżeniem aplikacji Steam, w tym biblioteki gier. Premiera nowej wersji coraz bliżej.

Darmowa gra każdego tygodnia w Epic Games Store do końca 2019

Deweloperzy, którzy sprzedają gry na Steamie, otrzymali wiadomość od Valve z prośbą o uaktualnienie informacji o grze i wgranie potrzebnych obrazków, by karta produkcji w nowej wersji wyglądała tak, jak chce tego Valve. Powiększa się też przy okazji grono testerów mających dostęp do wczesnej wersji aplikacji.

Oficjalnej zapowiedzi ze strony Valve nie ma, ale wiele wskazuje na to, że już wkrótce, być może nawet podczas letniej wyprzedaży Steam, zadebiutuje nowa wersja klienta. Ta jest oparta o framework Electron. Według opinii testujących nową wersję apki — różnice w wydajności (na minus) praktycznie są nieobecne, więc osoby obawiające się o wolne działanie klienta po przesiadce mogą się uspokoić.

Tagi: pc steam valve