Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2019 14:50
Psychonauts 2
640V

Psychonauts 2 uratowany przez Microsoft. Firma kupiła prawa wydawnicze

Microsoft nie tylko przejął Double Fine Productions. Gigant z Redmond pochylił się nad najnowszą produkcją swojego nowego studia i zaoferował pomoc. Psychonauts 2 zostanie wydany przez ekipę Phila Spencera.

Jeśli interesujecie się losami marki Psychonauts 2, to mogliście w ostatnich dniach z niepokojem przeglądać Internet. Starbreeze popadło w ogromny problemy finansowe, przez które firma nie może zająć się spokojnym wydaniem nowej gry Double Fine Productions.

Double Fine Productions w rodzinie Microsoftu!

Sytuacja jest bardzo ciekawa. Starbreeze przejęło prawa wydawnicze do Psychonauts 2 w 2017 roku i firma zobowiązała się zainwestować w grę 8 mln dolarów – pieniądze miały pomóc twórcom w dokończeniu produkcji.

Jak jednak wiemy, Starbreeze jest aktualnie niewypłacalne, firma zwalnia kolejnych pracowników, więc Psychonauts 2 mogłoby nigdy nie zostać dokończone lub trafić na rynek niepełnej wersji. Do tego nie chce dopuścić Microsoft – gigant z Redmond przejął prawa wydawnicze za 13,2 mln dolarów i zamierza doprowadzić grę na rynek.

To naprawdę dobra wiadomość, ponieważ Double Fine Productions może w spokoju dokończyć prace nad Psychonauts 2. Możemy oczywiście podejrzewać, że twórcy już planują przygotowanie kolejnej pozycji, która będzie dostępna wyłącznie na konsolach Microsoftu oraz PC, ale aktualnie zespół skupi się na zakończeniu prac nad zapowiedzianymi tytułami.

Warto spojrzeć:

Tagi: Double Fine Productions Psychonauts 2