Project xCloud na E3 2019. Microsoft stawia na Remote Play?

Gry
703V
Project xCloud na E3 2019. Microsoft stawia na Remote Play?
Wojciech Gruszczyk | 10.06.2019, 00:20

Microsoft jeszcze przed konferencją potwierdził, że zamierza odsłonić karty związane ze swoją streamingową usługą. Niestety, nie otrzymaliśmy wielu szczegółów, ale poznaliśmy pewną ciekawostkę. Każdy gracz zrobi ze swojej konsoli serwer.

O Project xCloud wiemy od ubiegłego roku, ale warto pamiętać, że Microsoft od dobrych kilku lat rozwija podwaliny pod usługę. Firma chce mieć pewność, że dzięki technologii zapewni propozycję, która będzie mogła trafić do graczy z całego świata. Project xCloud ma zaoferować świetną zabawę bez kupowania i instalowania gier – wystarczy połączenie sieciowe i w rezultacie mamy ogrywać najlepsze tytuły nawet na urządzeniach mobilnych.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

W trakcie konferencji Phil Spencer ogłosił nową funkcję – każdy Xbox One będzie mógł zostać zamieniony w „Twój osobisty i darmowy serwer xCloud”. Nie otrzymaliśmy wszystkich konkretów, ale wiele na to wskazuje, że Microsoft przygotowuje funkcję podobną do PlayStation Remote Play – ta propozycja pozwala przesyłać rozgrywkę z PlayStation 4 na smartfony oraz tablety.

Oczywiście Microsoft nie zapomina o samej chmurze. Project xCloud zostanie szeroko zaprezentowany w przeciągu następnych miesięcy – już w październiku odbędzie się premiera. Usługa ma działać ze wszystkimi grami z Xboksa One.

Źródło: własne

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper