Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2019 08:20
Batman Arkham Knight
802V

Rocksteady Studios omija E3. Twórcy serii Batman Arkham nie są gotowi do zaprezentowania gry

Od kilku lat czekamy na konkretną prezentację nowej gry od Rocksteady Studios. Twórcy obiecują nowy projekt, rozwijają tajną grę, ale na tegorocznym E3 nie zobaczymy prezentacji. Autorzy nadal nie są gotowi do pokazania światu swojej perły.

Brytyjskie Rocksteady Studios jest znane z kreowania serii Batman Arkham. Twórcy już w 2009 roku zaoferowali pierwszą przygodę Gacka, a w 2016 roku oficjalnie zakończyli prace nad historiami Bruce'a Wayne'a. Od tego czasu czekamy na prezentację nowej gry.

Statuetka Batmana z Arkham Asylum na uczczenie 10-lecia serii

W międzyczasie słyszeliśmy tonę plotek – opowieść skupiona na Supermanie, akcja przedstawiająca losy Ligi Sprawiedliwości, a może nowa przygoda Batmana? Trudno tak naprawdę powiedzieć, co rozwija Rocksteady Studios, ale jedno jest pewne – projektu nie zobaczymy na tegorocznym E3.

Fatalną wiadomość potwierdził Sefton Hill, współzałożyciel studia:

„Witam wszystkich! Wielu z Was prosiło, więc chcieliśmy dać Wam z góry znać, że @Rocksteadygames nie pojawi się w tym roku na E3. Będziemy obserwować wydarzenie jako fani, ale pozostaniemy w Londynie, ciężko pracując nad naszym kolejnym dużym projektem. Miłego show!”

Teraz możemy mieć pewność, że produkcja trafi na nową generację. Od pewnego czasu Rocksteady Studios szukało pracowników, którzy pomogą rozwinąć grę na next-geny, więc Liga Sprawiedliwości, Batman lub zupełnie nowa propozycja trafi już na PlayStation 5 i kolejnego Xboksa... Choć jeśli premiera będzie miała odbyć się w przyszłym roku, to obstawiam cross-generacyjną produkcję.

Kilka przecieków o pracy Rocksteady Studios:

Źródło: Twitter

Tagi: