Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.06.2019 12:49
Silent Hill PSX Extreme
334V

PSX Extreme: Symbolika Silent Hilla - odkrywamy kolejne tajemnice Silent Hilla

Silent Hill został schowany przez Konami do szuflady, ale redakcja PSX Extreme nie zapomina o tym wyjątkowym uniwersum. W najnowszym numerze miesięcznika znajdziecie kolejny tekst odkrywający tajemnice tej mrocznej i przepełnionej symbolami serii.

Silent Hill to jedna z marek należących do Konami. Studio aktualnie nie decyduje się na rozwijanie kolejnych, przerażających opowieści. Mimo wszystko nie tracimy nadziei, że jeszcze kiedyś zagramy w mocnego SH i z tego powodu przybliżamy kolejne sekrety skrywane przez Japończyków.

PSX Extreme 262 już w sprzedaży

Nie będzie dla Was na pewno jakimkolwiek zaskoczeniem, że seria Silent Hill jest przepełniona symbolami. Komodo postanowił sprawdzić kolejne ciekawostki i przedstawił je w tekście zatytułowanym „Potworna symbolika Silent Hill”.

„Snujące się po wymarłych ulicach legendarnego miasteczka sylwetki piekielnych kreatur budziły wśród graczy emocje od samego zarania cyklu, bynajmniej nie tylko ze względu na swoją rolę. Osobliwe, niepokojące i zupełnie wynaturzone designy stworów nie były przypadkowe, stanowiły bowiem odbitą w krzywym zwierciadle projekcję lęków, pragnień i wypartych wspomnień skrywanych przez udręczonych nieszczęśników tułających się we mgle w poszukiwaniu odkupienia. Umiejętne odczytywanie ich przerażającej powierzchowności mogło naprowadzić na rozwiązanie sekretów fabuły, były też przedmiotem niezliczonej liczby teorii i dyskusji w kręgach fanów. Stanowiły one jednak coś więcej niż tylko wytwór skrzywionej wyobraźni Masahito Ito, designera i ilustratora stojącego za kreacją potworów w całej oryginalnej trylogii. I o tych najciekawszych w moim subiektywnym odczuciu chcę Ci właśnie opowiedzieć”

Powyższymi słowami swój tekst zapowiada Komodo, który pochyla się nad kilkoma bestiami, dotarł do świetnych grafik koncepcyjnych, bierze czytelników za rączkę i wprowadza w ten przerażający świat.

Czterostronicowy tekst jest przeładowany świetnymi ciekawostkami dotyczącymi marki Silent Hill i z tego miejsca serdecznie zapraszamy naszych czytelników do lektury.

W najnowszym PSX Extreme znajdziecie także między innymi:

  • Elektrownie atomowe
  • Czarna śmierć
  • Sonic eksperymentator
  • Zespół stresu deweloperskiego
  • Miami – plaże, dragi i seks

Tagi: psx extreme sekrety Silent Hill

Nie przegap