Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.06.2019 16:23
Rainbow Six Siege na PS5 i Xbox Scarlett
1572V

Rainbow Six Siege pojawi się na nowych generacjach konsol

Ubisoft potwierdził, że popularny FPS zostanie przeniesiony na nadchodzącą generację konsol. Zaprzeczył tym samym, jakoby trwały prace nad sequelem.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege stale się rozwija. Twórcy konsekwentnie ulepszają swoją produkcję, czym chcą utrzymywać przy sobie największych fanów i przyciągać nowych. Kilka dni temu Ubisoft, troszcząc się o świeżych graczy, postanowił udostępnić dla nich wideo poradniki.

Jak grać w Rainbow Six Siege? Porady dla początkujących

Informacją odnośnie do przeniesienia swojego hitu podzielił się dyrektor marki Rainbow Six, Alexandre Remy. Ów w rozmowie z Dailystar zaprzeczył w ten sposób plotkom o rzekomym powstawaniu drugiej części gry:

Powodem tego (nierobienia kolejnej części - dop. red.) jest to, że nie chcemy segregować naszej społeczności między różnymi platformami. W idealnym świecie jutra chcielibyśmy, aby gracze z każdej platformy mogli grać razem. Zbliżamy się do nadchodzącej generacji właśnie z takim przeświadczeniem.

Wszystko to brzmi rzeczywiście bardzo ładnie i wydaje się korzystne dla graczy. Wygląda na to, że Ubisoft będzie dążył nie tylko do implementacji funkcji cross-play między konsolami, ale także generacjami. Niewątpliwie pomoże w tym wsteczna kompatybilność, która najprawdopodobniej pojawi się u obu konsolowych gigantów. 

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała pod koniec 2015 roku na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

 

Źródło: https://mp1st.com/news/rainbow-six-siege-ps5-xbox-scarlet-versions-confirmed-ubisoft-not-planning-a-sequel

Tagi: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal