Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 02.06.2019 09:11
Minecraft: Tryb Fabularny również zniknie ze sklepów
3331V

Minecraft: Tryb Fabularny również zniknie ze sklepów

Cyfrowa dystrybucja ma dużo zalet ale jest też pod pewnymi względami wadliwa. Upadek Telltale Games sprawił, że praktycznie wszystkie produkcje studia zaczynają znikać ze sprzedaży i proceder ten nie ominie nawet gry Minecraft: Tryb Fabularny.

Gdy Telltale Games ostatecznie zniknęło z rynku, branżowi wydawcy spotkali się z naprawdę nieprzyjemnym problemem dotyczącym kwestii licencyjnych.

Gry Telltale znikają z kolejnych sklepów. Nie ma z kim odnowić licencji

W związku z tym, że obecnie większość produkcji byłego Telltale nie należy praktycznie do nikogo, korporacje udzielające studiu licencji na swoje marki, zmuszone są do wycofania gier opartych o swoje serie ze sprzedaży. Każda licencja ma swój koniec i rządzi się własnymi prawami, dlatego różne seriale będą znikać z cyfrowych półek w oddzielnych terminach. 

Mojang ogłosił, że już 25 czerwca oba sezony Minecraft: Story Mode zostaną usunięte z dystrybucji i jeśli chcecie jeszcze móc zagrać w ten tytuł, musicie pobrać wszystkie odcinki przed wspomnianą datą - później pliki wyparują z serwerów i nie będziecie mogli ich w ogóle pobrać. Sprawa dotyczy każdej platformy, więc niezależnie od tego czy posiadacie serial na PS4, XONE, NS, PC, Wii U, PS3, X360, bądź urządzeniach mobilnych, spotkacie się z tą samą sytuacją.

Jeśli zaś chodzi o serial Netflix, ten zostanie prawdopodobnie bezpieczny.

Tagi: Minecraft: Story Mode Telltale Games

Nie przegap