Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.06.2019 17:03
Mario Kart 8 ma 5 lat
517V

Mario Kart 8. Gra obchodzi 5. urodziny

Mario Kart 8 zadebiutował na rynku 5 lat temu. Gra okazała się ogromnym hitem i sprzedażowym rekordzistą. 

Mario Kart 8 był jedenastą odsłoną serii wyścigów z popularnym hydraulikiem w roli głównej. Była to jednocześnie pierwsza gra z cyklu, która wylądowała na konsoli Wii U. Tytuł okazał się tak świetny, że jego rozszerzoną wersję dostaliśmy nie tak dawno na Nintendo Switch.

Switch w zestawie z Mario Kart 8 Deluxe? Podobno już w grudniu

Znacznie starsze od młodszej wersji Deluxe jest Mario Kart 8. Gra skończyła ostatnio piąte urodziny, a wciąż uznawana jest przez wielu graczy za najlepszy projekt, który pojawił się na poprzedniej konsoli od Nintendo

Tytuł ma zaszczyt być najlepiej sprzedającą się grą na Wii U (8,44 miliona egzemplarzy) i uznawany jest za taki, dla którego kupowało się konsolę. Mario Kart 8 był wypełniony masą zawartości, w której zanurzali się nie tylko najzagorzalsi fani, ale także młodsi gracze. Gra była także jedną z pierwszych, które wprowadziły formułę płatnych DLC w postaci nowych postaci i tras. 

Pięć lat to całkiem długi okres, biorąc pod uwagę pęd branży, więc fani oczekują zapowiedzi Mario Kart 9. A jedno jest pewne - byłaby ona sprzedażowym sukcesem. Dość powiedzieć, że wersja Deluxe słynnej części na Nintendo Switch sprzedała się prawie dwa razy lepiej niż oryginał (ponad 16,5 miliona). 

Na ten moment pozostaje jednak cieszyć się "Ósemką", bo choć ma już swoje lata, to wciąż potrafi dawać masę frajdy i satysfakcji. Wszystkiego najlepszego! 

 

Źródło: https://nintendosoup.com/happy-5th-birthday-mario-kart-8/

Tagi: Mario Kart 8 Nintendo

Nie przegap