Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2019 18:15
Baldur’s Gate Enhanced Edition logo
2543V

Baldur’s Gate, Icewind Dale, Planescape: Torment i Neverwinter Nights z datami premier na konsolach

Wyjątkowo dobra wiadomość dla fanów klasycznych RPG-ów. Znamy datę premiery gier serii Baldur’s Gate, Icewind Dale, Planescape: Torment i Neverwinter Nights zmierzających na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switcha. Do końca roku ponownie rozsmakujecie się w wielkich historiach.

W lutym miałem przyjemność zapowiedzieć na portalu przygotowanie nowych edycji klasycznych RPG-ów. Za przeniesienie gier odpowiada studio Beamdog, które w końcu jest gotowe i zaprezentowało ostateczne daty premier przygotowanych gier.

Baldur's Gate 3 od Larian Studios?

Firmy Beamdog i Skybound Games postanowiły wspólnymi siłami przenieść na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switcha klasyki, które nigdy nie były dostępne na konsolach. Gracze zapoznają się z:

  • Icewind Dale: Enhanced Edition – 24 września
  • Planescape: Torment Enhanced Edition – 24 września
  • Baldur’s Gate Enhanced Edition – 24 września
  • Baldur’s Gate 2 Enhanced Edition – 24 września
  • Neverwinter Nights Enhanced Edition – 3 grudnia

Wszystkie gry to będą ulepszone wersje, które oferują lepszą grafikę (nowy silnik), poprawiony interfejs, rozdzielczość 4K, a w przypadku edycji na PC pojawiły się także dodatki, wsparcie modów oraz wsteczna kompatybilność z zapisami oraz modami z oryginalnych wersji.

Na deser możecie spojrzeć na małą prezentację rozgrywki... Szykuje się kawał klasyki!

Wszystkie gry trafią do pudełek!

Źródło: Twitter

Tagi: Baldur’s Gate Baldur’s Gate 2 Baldur’s Gate 2 Enhanced Edition Baldur’s Gate Enhanced Edition Icewind Dale: Enhanced Edition neverwinter nights Neverwinter Nights Enhanced Edition Planescape: Torment Planescape: Torment Enhanced Edition