Radek Karmowski Radek Karmowski 25.01.2012 15:31
XCOM to nie "Cywilizacja z ufokami"
397V

XCOM to nie "Cywilizacja z ufokami"

Tworzone przez Firaxis Games, XCOM: Enemy Unknown jest czymś więcej niż tylko "Cywilizacją z ufokami" - przekonuje szef i założyciel studia, Sid Meier. Legenda rozrywki elektronicznej ma nadzieję, że elementy nie związane z aspektem strategicznym również sprawią nam frajdę.

xxxxx

 

"W marzeniach widzę grających fanów gier strategicznych, gier akcji oraz fanów RPG. W XCOM są elementy każdego z tych gatunków. Udało nam się stworzyć bardzo ciekawą mieszankę i dzięki niej chcielibyśmy dotrzeć do jak najszerszej grupy graczy. Fan każdego z zastosowanych tu gatunków znajdzie elementy mu odpowiadające. Nie próbujemy tu stworzyć nowego gatunku, co to to nie. Chcemy tylko przedstawić stary model w nowy sposób i jak najciekawszej formie. Chcemy aby fani poszczególnych gatunków docenili również pozostałe elementy rozgrywki oraz żeby sprawiały im one frajdę."

 

Ciekawią mnie te "elementy gier akcji", co to by miało być? Przelot samolotem w stylu R-Type? Czekam na więcej szczegółów. Najpóźniej na jesień br. przekonamy się czy Firaxis Games wywiązało się z zadania na poziomie co najmniej zadowalającym. 

Tagi: Firaxis Games playstation 3 sid meier xbox 360 XCOM: Enemy unknown