Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 26.05.2019 10:36
Aladyn zalicza dobre otwarcie. Film Disneya ma szansę zarobić ponad 110 mln dolarów
512V

Aladyn zalicza dobre otwarcie. Film Disneya ma szansę zarobić ponad 110 mln dolarów

Disney podjął się bardzo odważnego wyzwania przywrócenia wszystkich swoich klasycznych bajek w formie filmów z aktorami, co jest dosyć ryzykownym zagraniem, lecz ma przedstawić opowieści nowym odbiorcom. Okazuje się, że Aladyn budzi całkiem duże zainteresowanie i zalicza udany debiut.

Przerabianie klasycznych animacji na filmy aktorskie nigdy nie daje nam pewności, że dana produkcja odda ducha i klimat oryginału sprzed kilkudziesięciu lat, lecz Disney robi wszystko co się da, aby utrzymać najwyższy możliwy poziom swoich dzieł.

Aladyn – recenzja filmu. Lepiej niż można się było spodziewać

W ten weekend Aladyn trafił do kin na całym świecie, dzięki czemu możemy już sprawdzić jak fani podchodzą do najnowszej produkcji wydawniczego giganta. Według serwisu Box Office, podczas czwartkowych pokazów przedpremierowych film zarobił już 7 mln dolarów, zaś w piątek łączna kwota dochodów ze sprzedaży wyniosła już 31 milionów.

Jest to o 1 mln mniej niż miała Księga Dżungli z 2016 roku, lecz analitycy podchodzą do sprawy optymistycznie i szanują, że weekend otwarcia zamknie się na kwocie oscylującej na pułapie 110 milionów dolarów. Może się jednak okazać, że wynik ten będzie wyższy, lecz raczej ostatecznie nie ustanowi jakichś rekordów.

Źródło: https://www.boxofficemojo.com/movies/?page=daily&id=disneyfairytale22019.htm

Tagi:

Nie przegap