Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.05.2019 09:18
Laptop Lenovo 5G
801V

Lenovo tworzy pierwszy laptop z obsługą 5G

Już wkrótce czeka nas era pierwszych laptopów obsługujących technologię 5G. Na czele staje Lenovo, które już w przyszłym tygodniu pokaże swoje urządzenie.

Już w przyszłym tygodniu startują targi Computex, na których pokazane zostanie mnóstwo nowego sprzętu, zarówno jeśli chodzi o podzespoły PC, jak i laptopy, gotowe PC. Lenovo będzie jedną z firm, która zaprezentuje nam pierwszego laptopa z obsługą technologii 5G.

Lenovo ujawnia pierwszy laptop ze zginanym wyświetlaczem

Na ten moment o urządzeniu wiemy tyle co nic. Qualcomm, który zaprojektował chip ARM do laptopa, wrzucił jedynie krótką zajawkę na Twittera.

Według wszelakich przecieków procesor ARM od Qualcomma wydajnością ma dorównywać Macbookowi Air. Snapdragon 8cx, bo o nim mowa, wyposażony został dodatkowo w Adreno 680, który oferuje wsparcie dla DirectX12 oraz obsługę dwóch monitorów 4K jednocześnie.

Całość oferuje oczywiście wsparcie dla technologii 5G (transfery bezprzewodowe do 2 Gb/s) i jest wyprodukowane w technologii 7nm, co zapewnić ma dobrą energooszczędność i niskie temperatury w trakcie pracy. Laptop ma wspierać także technologię szybkiego ładowania.

Tagi: 5G lenovo Qualcomm