Final Fantasy VII Remako Mod. Fanowski remaster gry na PC ukończony

News
2526V
Final Fantasy VII Remako Mod. Fanowski remaster gry na PC ukończony
Musiol | 24.05.2019, 14:06

Final Fantasy VII Remako Mod to fanowska modyfikacja siódemki na PC, która korzystając z maszynowego uczenia, upscaluje tekstury w grze sprawiając, że ta wygląda milej dla oka.

PC-towa wersja Final Fantasy VII od dawna jest modyfikowana na wiele sposobów. Lepsze modele postaci, zmiany w samej grze. Niektórzy podejmowali się próby poprawiania jakości tekstur, ale ich ogrom większość ludzi zniechęcał.

Final Fantasy VII Remake został podzielony na 2 gry. Każdą kupimy w pełnej cenie

Jednak gdy światło dzienne ujrzała opcja upscalingu za pomocą algorytmów maszynowego uczenia, postanowiono coś z tym zrobić i tam powstało Final Fantasy VII Remako Mod. Modyfikacja, która podmienia niskiej jakości tekstury i prerenderowane tła na znacznie lepsze.

Do stworzenia modyfikacji wykorzystano narzędzie AI Gigapixel, które uczy się maszynowo obrazów i później jest w stanie je zrekonstruować w wyższej rozdzielczości. Działa to zarówno z obrazami, jak i scenkami FMV, dzięki temu Final Fantasy VII Remako Mod jest dziełem kompletnym, wychodząc wczoraj z bety.

Tesktury i prerenderowane tła zostały czterokrotnie podbite w rozdzielczości, podobnie jak scenki FMV. Co ważne, instalacja jest prosta, a samo Remako Mod kompatybilne z innymi modyfikacjami Final Fantasy VII.

Modyfikację możemy pobrać z oficjalnej strony. Do działania potrzebujemy PC-towego wydania gry. Jak instalować modyfikacje w FF VII na PC dowiecie się za to dokładnie z tego poradnika. Działa to z każdą wersją gry - oryginałem z 1998 roku, wersją ze sklepu Square Enix i Steamową.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych