Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.05.2019 10:59
Aplikacja Steam Chat
600V

Aplikacja mobilna Steam Chat dostępna. Valve zdradza kolejne plany

Valve wypuściło właśnie osobną aplikację do rozmów posiadaczy Steama - Steam Chat, implementując w nim wiele potrzebnych rozwiązań. Aplikację pobierzecie zarówno na iOS, jak i Androidzie.

Wbrew obiegowej opinii, Valve wcale się nie obija i ciągle pracuje nad usprawnianiem Steama. Poza PC-tową aplikacją programiści mocno przykładają się także do odświeżenia nieco zapomnianych aplikacji mobilnych.

GRID 2 i Guacamelee! Super Turbo za darmo na Steam

Steam Chat został udostępniony jako osobna aplikacja do rozmów, pozwalająca na korzystanie z większości identycznej listy rzeczy, co klient Steama na PC. Mowa tu o:

  • Listę znajomych – szybko dowiedz się, kto jest online lub w grze. Nigdy nie przegap okazji, by zagrać.
  • Ulepszony czat – twoje rozmowy będą jeszcze lepsze dzięki bogatym w szczegóły linkom, filmom, tweetom, plikom GIF, obsłudze Giphy, emotikonom Steam i wielu innym.
  • Linki zapraszające – dodaj nowe osoby do swojej listy znajomych na Steam za pomocą linku. Wygeneruj link zapraszający, który następnie wyślesz SMS-em lub e-mailem.
  • Spersonalizowane powiadomienia – powiadomienia mobilne oznaczają, że nigdy nie przegapisz wiadomości lub zaproszenia do gry. Możesz dostosować swoje powiadomienia dla każdego znajomego, czatu grupowego i kanału czatowego.
  • Czaty grupowe – wszyscy w jednym miejscu. Dzięki grupom można łatwiej pozostać w kontakcie z osobami z twoich społeczności oraz zorganizować grę z najlepszymi przyjaciółmi.

W przyszłości pojawi się opcja rozmów głosowych. Aplikację pobierzecie z:

Valve przy okazji zdradziło także, że wkrótce powinna pojawić się zupełnie odświeżona aplikacja mobilna Steam. Doczekamy się lepszych zabezpieczeń logowania, poprawionego interfejsu i nawigowania w aplikacji. Oddajmy słowo Valve:

Mamy w planach usprawnienie Steam Guard, abyście mogli bezpieczniej logować się do swoich kont Steam, np. poprzez kody QR oraz logowanie za pomocą jednego dotknięcia. Usprawnimy również nawigowanie po aplikacji.

Źródło: https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/1621770561065348220

Tagi: