SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.05.2019 09:38
Apex Legends
1144V

Idzie duża aktualizacja Apex Legends

Apex Legends już na początku tego tygodnia otrzyma kolejną aktualizację. Deweloperzy skupili się przede wszystkim na usprawnieniu gry na PC-tach, ale sporo poprawek dotknęło dźwięku w grze na każdym sprzęcie.

Po początkowym szale na Apex Legends, zainteresowanie tytułem Respawn opada. Gracze krytykują dewelopera za nijaką przepustkę sezonową, a także brak większych aktualizacji z nową zawartością. Ekipa odpowiedzialna za grę nie chce jednak pójść śladem Epica i kosztem pracowników wypuszczać nową zawartość.

Respawn będzie banować pijawki w Apex Legends

Nie zmienia to jednak faktu, że Apex Legends jest regularnie łatane. Kolejną aktualizację dostać mamy na dniach. Studio tym razem zabrało się za poprawki związane z dźwiękiem na wszystkich platformach. Dopracowano silnik za niego odpowiedzialny, co ma pozwolić zmniejszyć obciążenie procesora o 30%. Obniżono także głośność niektórych aspektów, pogłośniono za to głosy kroków grze.

Kolejne poprawki dotykają hitboksów w grze. Respawn już wcześniej zapowiadało, że poświęci temu aspektowi sporo uwagi w aktualizacji. Po łatce gra powinna znacznie lepiej rejestrować miejsca trafiania kuli, a sam silnik lepiej poradzi sobie ze śledzeniem wystrzelonych nabojów.

Wersja na PS4 doczekała się poprawki banneru Pick me up od Lifeline, który wróci do użytkowania po instalacji. Na PC-tach za to zadbano, by gra działała stabilniej na procesorach Intela, z czym miała do tej pory problem. Co ciekawe, problem leży po stronie Intela, ale deweloperzy opracowali w łatce obejście, a firmę poinformowali o problemie, który może zostać naprawiony aktualizacją mikrokodu.

Więcej o Apex Legends:

Źródło: https://www.reddit.com/r/apexlegends/comments/bpxh1f/next_patch_coming_early_next_week_here_are_the/

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment