Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.05.2019 12:40
amd navi
674V

Nowe Ryzeny i Navi potwierdzone na Q3 2019

AMD potwierdziło oficjalnie to, o czym spekulowano od miesięcy. Nowe procesory Ryzen i karty graficzne Navi pojawią się w trzecim kwartale tego roku.

Wiele osób spodziewa się po AMD ponownego nawiązania walki z Intelem na polu procesorów. Gdy pojawił się Ryzen, czerwoni wreszcie po latach stali się konkurencyjni. Po drugiej generacji Ryzenów entuzjaści spodziewają się wiele dobrego. Przecieki mówią, chociażby o 16-rdzeniowym procesorze w niskich cenach.

AMD zapowiada dwie nadchodzące konferencje, na których pokaże swoje produkty

Tego, co prawda AMD nie potwierdziło, ale wiemy już oficjalnie, że zarówno Ryzeny, jak i karty Navi pojawią się w trzecim kwartale tego roku, czyli w okresie lipiec-wrzesień. Wcześniejsze plotki mówiły o premierze procesorów w lipcu, a kart pod koniec sierpnia, więc może faktycznie coś jest na rzeczy.

Na ten moment wiemy, że AMD planuje dwa wystąpienia. Pierwsze w trakcie startu targów Computex 25 maja, a kolejne podczas E3, gdzie firma skupi się na rozwiązaniach dla graczy. Wtedy też najpewniej dowiemy się najwięcej o wydajności procesorów i kart w grach. 

Temat warto śledzić chociażby z tego powodu, że nową generację konsol napędzać będą chipy od AMD, więc im lepsze, tym większa szansa, że konsole nas zaskoczą.

Źródło: AMD

Tagi: amd pc