Tanie smartfony 5G mają pojawić się w 2020 roku

Smartfony
523V
Tanie smartfony 5G mają pojawić się w 2020 roku
Musiol | 14.05.2019, 14:35

Huawei jest jednym z liderów implementacji technologii 5G na świecie. Mimo oskarażeń ze strony USA o szpiegostwo firma się nie poddaje i walczy o kolejne rynki.

Do tej pory pokazano nam niewiele urządzeń z obsługą technologii 5G, która poza Koreą Południową raczkuje. Te smartfony, które już widzieliśmy, są wyjątkowo (lub będą) drogie, poza urządzeniem od Xiaomi, które swój telefon chce sprzedawać za około 2600-2700 złotych.

Huawei P Smart Z w pełnej okazałości. Będzie wysuwany aparat

To oczywiście nadal jest zdecydowanie za dużo, gdyż tylko niewielki procent może sobie pozwolić na kupno tak drogiego smartfona. Huawei ustami Yanga Chaobina odpowiadającego w firmie za urządzenia z 5G uspokaja, że już w przyszłym roku sytuacja dramatycznie się zmieni. Na korzyść klientów.

Huawei twierdzi, że w ciągu roku pojawi się na rynku mnóstwo urządzeń obsługujących 5G, które nie będą kosztowały więcej niż 1000 juanów, czyli w przeliczeniu około 600 złotych. Ma to być spowodowane bardzo szybką adaptacją sieci 5G na świecie. Pierwsze urządzenia z modemem 5G do sprzedaży trafiły w rok po premierze standardu, co w przypadku 4G zajęło aż 3 lata.

Ciągle rozwijająca się technologia znacznie przyspieszyła, a jej popularyzacja dokonywana będzie ostatecznie przez prostsze i tańsze sprzęty. Oczywiście swoją rolę muszą odegrać operatorzy, którzy bez faktycznej implementacji 5G (nie mówimy o cyrkach Playa, który reklamował się swoim 5G Ready) będą tylko opóźniać sprawę.

Źródło: własne

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper