Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.05.2019 14:27
Samsung matryca 64 Mpix
1028V

Samsung pracuje nad nową matrycą do smartfonów. Trafi do Galaxy Note 10?

Samsung szykuje nową matrycę do swoich smartfonów. Pozwoli ona na osiągnięcie nawet 64 Mpix, co przełożyć ma się według koreańskiego producenta na jeszcze lepsze jakościowo zdjęcia.

Samsung do tej pory mocno inwestował w produkcję pamięci DRAM i NAND, ale z racji globalnego zwolnienia zapotrzebowania i tym samym spadku cen, Koreańczycy wybierają inne segmenty rozwoju firmy. ISOCELL Bright GW1 jest pierwszym modułem fotograficznym Samsunga oferującym aż 64 Mpix.

Samsung Sero to pionowy telewizor dla fanów Instagrama i Facebooka

Koreański producent smartfonów stworzył nową matrycę razem z uaktualnionym wariantem 48 Mpix - ISOCELL Bright GM2. Obie matryce posiadają piksel wielkości 0.8μm, co przekłada się na moduł o rozmiarach 1/1.8 cala. Samsung ogłosił, że nowe matryce pozwolą na pstrykanie zdjęć w 16 Mpix przy słabym oświetleniu, co ma podnieść jakość takich zdjęć.

64 megapikselowa matryca ma pozwolić także na uzyskanie jeszcze lepszego efektu HDR na zdjęciach, nagrywanie wideo w 1080p do 480 klatek na sekundę oraz znacznie lepszą detekcję fazy w autofocusie. Tak o sprawie mówi Yongin Park z Samsunga:

Wciągu ostatnich lat, aparaty w smartfonach stały się podstawowym narzędziem uwieczniania wydarzeń i dzielenia się nimi.

Więcej pikseli i zaawansowana technologia w  Samsung ISOCELL Bright GW1 i GM2 wniosą mobilną fotografię na nowy poziom i pozwolą jeszcze lepiej zapisywać codzienne życie.

Oba moduły trafią do masowej produkcji w drugiej połowie tego roku, jest więc spora szansa, że wylądują w Galaxy Note 10.

Źródło: https://www.androidcentral.com/samsungs-64mp-camera-module-coming-phones-year

Tagi: Samsung Samsung Galaxy Note 10