Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.05.2019 16:30
Days Gone deacon i zombie
898V

Dobry start Days Gone w Japonii

Days Gone notuje udany start. Wskazują na to wyniki z Wielkiej Brytanii, pierwsze informacje o sprzedaży w USA, a teraz dokładna liczba sprzedanych kopii w Japonii.

Gdy popatrzymy na to, jakie poruszenie wzbudziły pierwsze recenzje Days Gone wśród graczy, zauważyć możemy, że mimo pozornie mniejszego zainteresowania przed premierą, ostatecznie gra od ekipy Bend wzbudza żywą uwagę.

PlayStation 4 to "najlepsze miejsce do gry". Sony zachęca do konsoli

Jeszcze przed premierą wydawało mi się, że Days Gone hitem sprzedażowym nie będzie. Jednak dosyć szybko zostałem wyprowadzony z błędu. Zainteresowanie grą było znacznie większe, niż mi się wydawało, co potwierdzało, chociażby zestawienie sprzedaży z UK. Także te w kolejnym tygodniu po premierze Days Gone.

Teraz swoją cegiełkę dołożyła Japonia. Dane sprzedaży publikowane przez Famitsu donoszą o tym, że w premierowym tygodniu w Japonii sprzedano 114.319 pudełkowych kopii gry, co, mając na uwadze na stan tamtejszego rynku konsolowego, (poza sprzętem Nintendo) jest wyjątkowo dobrym wynikiem.

Zwłaszcza gdy popatrzymy na inne gry Sony. Days Gone zanotowało lepszy start niż Horizon: Zero Dawn (lepsza sprzedaż o 5 tysięcy kopii) i minimalnie gorszy wynik od Uncharted 4: Kres Złodzieja (124 tysiące na start). Wyłączając Knacka, który był dodawany do PS4 w dniu premiery, tak wygląda sprzedaż w pierwszym tygodniu gier Sony na PS4 w Japonii.

  1. Bloodborne - 150 tysięcy
  2. Gran Turismo Sport - 139 tysięcy
  3. Spider-Man (2018) - 132 tysiące
  4. Uncharted 4: Kres Złodzieja - 124 tysiące
  5. Days Gone - 114 tysięcy
  6. Horizon: Zero Dawn - 109 tysięcy
  7. Everybody's Golf (2017) - 100 tysięcy
  8. Gravity Rush 2 - 69 tysięcy
  9. The Last Guardian - 68 tysięcy
  10. God of War (2018) - 50 tysięcy

Jak widać — nie jest źle. Sony i ekipa Bend mogą być więc zadowoleni. Naszą opinię przeczytacie w recenzji Days Gone.

Więcej o Days Gone:

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment

Nie przegap