Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.05.2019 10:32
LG G8 ThinQ smartfony
589V

LG G8 ThinQ nie jest najlepszym smartfonem do robienia zdjęć i filmów

LG G8 ThinQ nie jest najlepszym smartfonem do robienia zdjęć i nagrywania filmów. DxOMark sprawdziło możliwości urządzenia w tych aspektach i produkt koreańskiego LG wypada tak sobie.

DxOMark to znana w świecie smartfonów strona testująca fotograficzne możliwości smartfonów. Ich ocenami chętnie chwalą się producenci, gdy kolejny smartfon stawia przede wszystkim na robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Najnowszym urządzeniem sprawdzonym przez redakcję jest LG G8 ThinQ.

Huawei P30 Pro liderem w rankingu DxOMark

I jeśli ktoś miał nadzieję, że flagowe urządzenie LG weźmie szturmem rynek fotografii mobilnej, to poczuje się zawiedziony. Łączna ocena smartfona to 96 punktów, na które składa się 99 punktów za zdjęcia oraz 89 za nagrywanie materiałów wideo.

LG G8 ThinQ DxOMark

DxOMark chwali co prawda poprawione działanie autofocusa oraz lepsze radzenie sobie z doświetlaniem zdjęć i ekspozycją. Ocenę psują jednak obecne artefakty oraz wyjątkowo słaby zoom i bokeh w zdjęciach. W kwestii wideo najsłabiej wypada automatyczne ostrzenie, zwłaszcza w słabych warunkach oświetleniowych.

Ostatecznie, LG G8 ThinQ plasuje się na 21 pozycji w rankingu, na równo z zeszłorocznym OnePlus 6, oglądając plecy m.in. Xiaomi Mi Mix 2S, Huawei Mate 10 Pro i iPhone'a X. Jeśli interesuje was pełna recenzja z dokładnie rozpisanymi kategoriami i przykładowymi zdjęciami, to znajdziecie ją tutaj.

W temacie smartfonów przeczytasz także:

Źródło: https://www.dxomark.com/lg-g8-thinq-camera-review/

Tagi: lg LG G8 ThinQ

Nie przegap