Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.05.2019 09:36
John Singleton nie żyje
1555V

Nie żyje John Singleton, autor "Za szybkich, za wściekłych"

Niestety mamy do czynienia w kwietniu z kolejną bardzo smutną wiadomością związaną ze światem filmu.

Tydzień temu reżyser John Singleton, odpowiedzialny m.in. za film "Za szybcy, za wściekli" został przyjęty do szpitala. Niestety nie była to rutynowa wizyta. Singleton miał udar, który doprowadził do jego śmierci w poniedziałek. Mózg reżysera nie wykazywał żadnej aktywności, w związku z czym lekarze wraz z rodziną podjęli decyzję o odłączeniu mężczyzny od aparatury podtrzymującej życie.

Nie żyje 16-letnia aktorka, która miała zagrać w Wiedźminie

John Singleton miał 51 lat. Najbardziej znane dzieła tego reżysera to  "Chłopaki z sąsiedztwa", "Shaft", "Baby Boy", "Za szybcy, za wściekli" i "Czterej bracia". Singleton wsławił się szczególnie obrazem "Chłopaki z sąsiedztwa" ("Boyz n the Hood") z 1991 roku, który przyniósł mu dwie nominacje do Oscarów. Singleton był najmłodszym reżyserem w dziejach amerykańskiej kinematografii, który dostąpił tego zaszczytu.

To niestety kolejna śmierć osoby związanej ze światem filmu w kwietniu. Niecałe 2 tygodnie temu informowaliśmy was o zgonie 16-letniej aktorki, która miała wcielić się Triss Merigold z netflixowego Wiedźmina.

 

Źródło: https://www.theguardian.com/film/2019/apr/29/john-singleton-boyz-n-the-hood-director-dies-aged-51

Tagi: film Hollywood reżyser Śmierć zgon