redakcja PPE redakcja PPE 29.04.2019 10:37
PPE
1461V

Wyłączenie możliwości komentowania dla niezalogowanych czytelników

Drodzy Czytelnicy, zapraszamy do zapoznania się z informacją związaną z publikowaniem komentarzy osób niezalogowanych. 

Na PPE zawsze staraliśmy się, aby każdy mógł brać udział w licznych portalowych dyskusjach w dowolnej formie - czy to jako zalogowany czytelnik, czy po prostu korzystając z funkcji komentowania przeznaczonej dla osób niezalogowanych. Z czasem ta druga opcja doczekała się moderacji, gdyż pojawiało się coraz więcej komentarzy naruszających zasady naszej społeczności.

Funkcjonowanie nowej formy komentarzy osób niezalogowanych obserwowaliśmy od dawna i podjęliśmy decyzję o wyłączeniu tej możliwości. Powodów jest kilka.

  • komentarze te stanowią zaledwie 5-6% wszystkich komentarzy na portalu.
  • coraz częściej obserwujemy, że z opcji tej starają się korzystać np. osoby zbanowane lub tymczasowo zablokowane, a przy obecnych możliwościach (m.in. zmienne IP) trudno jest zweryfikować każdy taki wpis.
  • nie brakuje wśród takich komentarzy, które trafiają do moderacji, również tych, które są po prostu chamskie - uderzają w redakcję, portal, ale też i innych Czytelników - dzięki moderacji nie pojawiają się na stronie, ale sam fakt konieczności czytania takiej "twórczości" nie należy do najprzyjemniejszych.
  • znamy swoje ograniczenia i wiemy, że czasami trudno było nam na bieżąco weryfikować takie wpisy, co doprowadzało do tego, że ktoś mógł napisać komentarz np. o 10.00, a na stronie pojawiał się o 14.00, co niespecjalnie pozwalało autorowi na płynną wymianę zdań.

Dla osób zalogowanych zmiana ta nie ma praktycznie znaczenia, natomiast osoby niezalogowane prosimy o wyrozumiałość, jednocześnie zapraszając do założenia bezpłatnego konta na stronie, co pozwoli korzystać z niej w pełnym zakresie.

Tagi: ppe 3.0