Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.04.2019 10:14
epic games store splash
911V

Epic zrezygnuje z kupowania gier na wyłączność, jeśli Steam obniży prowizję

Epic Games Store nie schodzi z ust graczy, o co dbają sami włodarze firmy. Tim Sweeney wyjątkowo chętnie odpowiada na pytania, które zadawane mu są na Twitterze. Ostatnio poruszony ponownie został temat wykupowania czasowej wyłączności.

Kontrowersje krążące wokół pojedynku Epica z Valve zataczają koło i co jakiś czas powracają te same argumenty. Jedną z rzeczy, którą krytykują gracze to płacenie za wyłączność czasową na platformie EGS. Epic uważa, że robi to dla dobra graczy i by przełamać monopol Steama.

World War Z ze świetną sprzedażą. Wyłączność dla Epic Games nie jest problemem

Tim Sweeney został o to zapytany kolejny raz podczas rozmowy na Twitterze. W odpowiedzi zdradził, że Epic zrezygnuje z płacenia za czasową wyłączność od razu, gdy Valve zmniejszy swoją prowizję od sprzedaży do 12%. Do identycznego poziomu co na EGS.

W ten sposób Sweeney chce sprawić wrażenie, że walczy o dobro deweloperów, ale nie dajmy się oszukać. To nic innego jak ostra walka z większym konkurentem. Mniejsza prowizja to mniejszy zarobek Valve, które ostatecznie mniej będzie mogło inwestować w swój rozwój. A o to chodzi Epicowi, który jak dotąd zarabia miliardy na samym Fortnite, więc może sobie pozwolić na tak agresywną politykę. I kompletne ignorowanie głosów krytyki, słusznej czy też nie.

 

Aktualizacja:

Źródło: https://twitter.com/TimSweeneyEpic

Tagi: Epic Games Store PC

Nie przegap