Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2019 12:00
SKYHILL: Black Mist zwiastun i fabuła
313V

SKYHILL: Black Mist zapowiedziane. Zwiastun i szczegóły gry

Klabater i studio Mandragora Games właśnie zapowiedziały SKYHILL: Black Mist, czyli kontynuację gry Skyhill. Produkcja jeszcze w tym roku zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych.

SKYHILL: Black Mist to przygodówka stworzona przez studio Mandragora. Wydawcą produkcji została firma Klabater i współpraca obu firm pozwoli graczom zapoznać się z kontynuacją Skyhill z 2015 roku – gra osiągnęła 200 000 sprzedanych egzemplarzy na PC.

CD Projekt chce podzielić się zyskami. 100 mln na dywidendę

Głównym bohaterem SKYHILL: Black Mist został nowy pracownik korporacji Skyhill Inc. który pewnego dnia budzi się w swoim luksusowym apartamencie i orientuje się, że porwano jego córkę. Na domiar złego, w budynku znajdują się tajemnicze monstra oraz psychopatyczni kultyści i wszyscy chcą tylko jednego: zabić protagonistę.

„Jesteśmy w Klabaterze fanami pierwszej części SKYHILLa. Gra była niesamowitym połączeniem wielu różnych gatunków, przy okazji zachowując spójność i oferując dopracowany gameplay. SKYHILL: Black Mist to nowe otwarcie dla całej serii. Jestem pod wrażeniem zaangażowania zespołu Mandragory, który ciężko pracuje nad rozwinięciem formuły znanej z oryginału. Już na obecnym etapie prac widać wyraźnie, że seria SKYHILL bardzo na tym zyska.”

Michał Gembicki, szef Klabatera, zapowiedział grę powyższymi słowami, a jednocześnie poznaliśmy główne cechy SKYHILL: Black Mist:

  • Nieliniowa eksploracja - Poznaj nieliniowy i pół-otwarty świat kompleksu budynków korporacji Skyhill. Odkryj zamknięte i ukryte lokacje: szkoła, centrum handlowe, kino, parking, oraz wiele innych elementów struktury kompleksu. 
  • Najważniejsze jest przetrwanie - Tajemnicza czarna mgła, która spowiła całe miasto, sprawia że powoli umierasz. Bez wytchnienia musisz poszukiwać leków, które pomogą Ci przetrwać. Twój los zależy również od znalezienia nowych narzędzi i zasobów, które pomogą Ci przetrwać oraz tworzyć nowe przedmioty. 
  • Twój styl gry - W SKYHILL: Black Mist to ty decydujesz jak rozwiązywać problemy. Znając okolicę możesz zwabić wrogów w pułapkę lub niepostrzeżenie ich ominąć. A może lepiej zaatakować frontalnie i wykorzystać efekt zaskoczenia? Ty decydujesz. A jeśli zginiesz, to przynajmniej na własnych warunkach. 
  • Tajemnicza czarna mgła - Odkryj mroczne źródło i tajemnicę stojącą za tytułową czarną mgłą. Nic nie jest tym, czym się wydaje na pierwszy rzut oka. Postaraj się oddzielić iluzję od rzeczywistości. 

Kilka słów na temat produkcji powiedział także Eugene Kisterev, szef studia Mandragora

"Pracując nad SKYHILL: Black Mist zdecydowaliśmy, że chcemy nieco inaczej  podejść do gatunku survival. Black Mist nie jest więc po prostu zwykłą kontynuacją pierwszej części. Gry łączy oczywiście wspólne uniwersum i wątki fabularne, ale Black Mist to dużo większy i bardziej skomplikowany tytuł. gra. Gameplay w czasie rzeczywistym idzie tu w parze z bardzo poważnymi decyzjami taktycznymi. Ta gra to również najmroczniejsze oblicze naszego studia. Nieźle się bawiliśmy tworząc ostatnio nieco lżejsze projekty, ale zrozumieliśmy że najlepiej wychodzą nam gry pełne tajemnic, poruszających historii i złowieszczych lokacji."

SKYHILL: Black Mist zadebiutuje jesienią na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i PC.

Warto spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Klabater Mandragora SKYHILL SKYHILL: Black Mist

Nie przegap