Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.04.2019 12:50
huawei mate x rendery 5g
769V

Huawei ujawnia plany rozwoju 5G. Mate X w czerwcu

Huawei chce być liderem w rozwoju technologii 5G, a także składanych smartfonów. Po zapowiedzi opóźnienia premiery Samsunga Galaxy Fold chińska firma widzi dla siebie sporą szansę.

Huawei mimo ataków ze strony amerykańskiego rządu i agencjami z nimi powiązanych, notuje wzrosty sprzedaży swoich smartfonów. Firma może być zadowolona z wyników, zwłaszcza że praktycznie za rogiem czai się technologia 5G, której rozwój to jeden z filarów Huawei.

Awarie Galaxy Fold. Samsung wyjaśnia w czym tkwi problem

Huawei w trakcie konferencji Huawei Global Analyst, chińska firma ujawniła swoje plany na najbliższe miesiące. Sprecyzowano rozwój technologii 5G, a także terminy wprowadzenia do sprzedaży smartfonów z 5G oraz składanego Huawei Mate X.

Składany smartfon do sprzedaży ma trafić w czerwcu. Wydawać się do tej pory mogło, że Huawei będzie stało na przegranej pozycji względem Samsunga, ale po ogłoszeniu, że Galaxy Fold zostaje opóźniony z powodów technicznych, Mate X ma sporą szansę, by wygrać z koreańską konkurencją.

Zdradzono także, że na październik zaplanowano premierę zupełnie nowego smartfona, który obsłuży technologię 5G. Na przełomie września i października do sprzedaży ma za to trafić mobilny router, który także wspierać będzie technologię 5G. Huawei w planach ma też premiery nowych modeli smartfonów w serii Mate oraz Nova. Jednak na ten temat jeszcze oficjalnie chińska firma głosu nie zabiera.

Źródło: https://www.ithome.com/0/420/478.htm

Tagi: Huawei Huawei Mate X