SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2019 12:42
Samsung Galaxy Fold
390V

Samsung Galaxy Fold zadebiutuje później. Producent zamierza przeprowadzić dodatkowe testy

Samsung nie może pozwolić sobie na problemy po premierze Samsunga Galaxy Fold. Firma zdecydowała się opóźnić premierę, by mieć pewność, że na rynku zadebiutuje urządzenie pozbawione jakichkolwiek problemów.

Samsung rozesłał do pierwszych recenzentów swoją najnowszą perełkę, ale zamiast pozytywnych tekstów oraz wielu pochwał, w Sieci pojawiły się pierwsze sygnały dotyczące problemów z wyświetlaczem. Firma postanowiła szybko zareagować i opóźniła premierę urządzenia.

Samsung Galaxy Fold vs. Huawei Mate X

Samsung Galaxy Fold nie zadebiutuje w terminie

Samsung Galaxy Fold został wyceniony na 2000 euro, więc każda osoba, która wykłada tak potężną kwotę na gadżet chce mieć pewność, że urządzenie przetrwa normalne sesje użytkowania. Firma już wcześniej zapowiadała wielkie testy każdego modelu, ale jak wiadomo niektóre egzemplarze mają problem z ekranem.

Producent nie zamierza patrzeć na problemy swoich klientów, więc zdecydowano się przełożyć premierę Samsunga Galaxy Fold. W przeciągu następnych tygodni otrzymamy oficjalne oświadczenie z nową datą premiery.

Samsung zamierza dokładnie sprawdzić sprzęt 

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalny komunikat producenta. firma podkreśla, że chce przeprowadzić kolejne wewnętrzne testy:

Niedawno zaprezentowaliśmy nową kategorię mobilnych urządzeń: smartfon, wykorzystujący wiele zupełnie nowych technologii oraz materiałów, które pozwoliły stworzyć na tyle elastyczny ekran, aby mógł się on złożyć. Jesteśmy niezwykle zachęceni pozytywnymi emocjami jakie wywołał Galaxy Fold.

Podczas gdy wielu recenzentów podzieliło się z nami tym, jak wielki potencjał dostrzegają w tym urządzeniu, niektórzy zwrócili też uwagę na elementy wymagające dalszych usprawnień, tak by zapewnić najlepsze doświadczenia z jego użytkowania.

Aby w pełni ocenić ich opinie oraz przeprowadzić dalsze testy wewnętrzne postanowiliśmy opóźnić wprowadzenie na rynek Galaxy Fold. W ciągu kilku tygodni przekażemy nową datę rozpoczęcia sprzedaży.

Wstępne wnioski z analizy zgłoszeń dotyczących ekranu wskazują, że przyczyną problemu mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte, a które pozwalają uzyskać kształt urządzenia. Pojawił się także przypadek, w którym substancje znalezione wewnątrz urządzenia wpływały na zachowanie ekranu.

Podejmiemy działania, by jeszcze lepiej zabezpieczyć ekran. Dodatkowo upewnimy się, aby informacja dotycząca ochrony oraz korzystania z ekranu, w tym warstwy ochronnej, była dla użytkowników jasna i czytelna, tak by konsumenci mogli w pełni wykorzystać potencjał Galaxy Fold.

Cenimy sobie zaufanie, jakim obdarzają nas nasi klienci, a którzy są dla nas najwyższym priorytetem. Aby móc przewodzić branży, Samsung jest zobowiązany do bliskiej współpracy z klientami oraz partnerami. Chcemy im podziękować za ich cierpliwość oraz zrozumienie.

Czy warto czekać na Samsunga Galaxy Fold?

Samsung Galaxy Fold to bez wątpienia spora ciekawostka, ponieważ jest to pierwszy, składany smartfon uznanego producenta, który zapewni w zasadzie dwa duże ekrany. Klienci będą mogli korzystać z 7,3-cala QXGA+ Dynamic AMOLED oraz 4,6-cala HD+ Super AMOLED.

Sprzęt został wyposażony w Qualcomm Snapdragon 855, grafikę Adreno 640, 12GB RAM, 512GB pamięci na dane, akumulator 4380 mAh, a zainteresowani skorzystają ze złącza USB-C. Urządzenie pozwala na jednoczesne włączenie do trzech aplikacji. Firma w przypadku Folda postawiła na kilka aparatów: na plecach: 12 Mpix f/1.5-2.4 + 12 Mpix f/2.4 + 16 Mpix f/2.2 z diodą LED, w środku: 10 Mpix f/2.2 + RGB 8 Mpix f/1.9 oraz na froncie: 10 Mpix f/2.2.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: opóźnienie premiera samsung Samsung Galaxy Fold