Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2019 20:36
kunio kun
907V

River City (Kunio-Kun) powraca! WayForward i Arc System Works pracują nad River City Girls

WayForward potwierdziło nawiązanie współpracy z Arc System Works, na mocy której obie firmy wspólnie przygotują River City Girls. Jest to wielki powrót uznanej serii, a deweloperzy zapowiadają przygotowanie wielkiej produkcji.

Już wczoraj pojawiły się plotki dotyczące współpracy wspomnianych firm, a właśnie WayForward potwierdziło rozwijanie nowej gry. Za River City Girls będzie odpowiedzialne wspomniane studio oraz Arc System Works.

Sony zaprasza na hity. Firma prezentuje „najbardziej oczekiwane gry na PlayStation”

Czym będzie River City Girls? Jest to „zupełnie nowa gra oparta o klasyczne IP”, a sam projekt pozwoli WayForward i Arc System Works wykorzystać swoje najlepsze talenty, by przygotować jak najlepszą produkcję.

Tak sytuację skomentował Voldi Way, założyciel WayForward:

"To naprawdę wspaniała okazja. Arc System Works to niezwykle utalentowana firma zajmująca się grami, którą podziwiamy od wielu lat i bardzo się cieszymy, że z nią współpracujemy. To nowe podejście do świata River City będzie bardzo zabawne".

Takaomi Kaneko, producent Arc System Works, jest zainteresowany rozwijaniem tytułu z bohaterką w roli głównej – jak wspomniał seria jest głównie znana z mężczyzn, ale koncepcja bardzo go zainteresowała i chętnie zajmie się stworzeniem gry.

Dodatkowe informacje na temat River City Girls zostaną ujawnione w 2019 roku.

Źródło: https://wayforward.com/news/2019/04/wayforward-and-arc-system-works-announce-river-city-girls/

Tagi: kunio kun Kunio-Kun River City