Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.04.2019 17:22
Control i Jesse Faden
1325V

Control. Bogatsza oferta dla PlayStation 4 niż Xbox One i PC

Studio Remedy Entertainment po raz kolejny chce zaserwować graczom emocjonującą przygodę w wykreowanym przez siebie świecie. Dla tych, którzy rozważają zakup gry jeszcze przed premierą, przygotowali listę interesujących bonusów.

Control, czyli nadchodząca gra studia Remedy Entertainment, zadebiutuje już w wakacje tego roku. Twórcy postanowili zachęcić społeczność graczy do dokonania zakupów jeszcze przed premierą. W tym celu przedstawili zawartość dodatków, które znajdą się w pre-orderach. 

Control na nowych fragmentach rozgrywki. Remedy z najlepszym systemem walki w swojej historii

Najnowszy projekt fińskich twórców to trzecioosobowa gra osadzona w realiach science fiction. Wcielimy się w niej w tajemniczą kobietę, Jesse Faden, która będzie musiała mierzyć się z siłami nieznanego pochodzenia. Tytuł będzie się wyróżniał na tle innych strzelanek dodatkowymi możliwościami, które da nam futurystyczna broń. Pistolet pozwoli na kontrolowanie mocy telekinezy, a ta znacząco wpłynie na dynamikę i efektowność rozgrywki.

Co warto podkreślić, zawartość bonusów będzie różna, w zależności od sprzętu, na który grę zakupimy. Oferta, którą wydawcy przygotowali na PlayStation 4, jest znacznie bogatsza od tej, która dostępna jest na Xbox One oraz PC

Przy okazji, poznaliśmy także nazwy dwóch DLC. Pierwszy pełnoprawny dodatek zatytułowany został "The Foundation", natomiast drugi kryje się pod niewiele mówiącą nazwą "AWE". Daty premier są wciąż nieznane. 

Xbox One/PC

Za złożenie zamówień przedpremierowych gracze dostaną specjalny strój, Tactical Response Gear, dla głównej bohaterki oraz paczkę materiałów rzemieślniczych. Oferta obejmuje wydania fizyczne oraz cyfrowe w wersji standardowej, a także fizyczną wersję ekskluzywną. 

Ta ostatnia zagwarantuje także pięć kart z grafikami z gry oraz ekskluzywny steelbook "Futurepak". Jak widzimy na grafice poniżej, żadna z ofert nie zawiera w sobie przepustki sezonowej.

Zawartość wydań Control na Xbox One oraz PC

PlayStation 4

W przypadku konsoli od Sony oferta jest znacznie ciekawsza. Do pre-orderów, oprócz Tactical Response Gear oraz pakietu materiałów rzemieślniczych, dodano wyjątkowy avatar do PSN z Control, a także klimatyczny, dynamiczny motyw nazwany "The Shifting Place".

Co więcej, w dniu premiery posiadacze gry na konsolę PlayStation 4 dostaną  dodatkowo strój "Astral Dive Suit", dwa statyczne motywy do menu konsoli (The Explorer oraz The Black Rock Quarry), a także dwie modyfikacje (Rare Player i Rare Service Weapon). 

Dla tych, którzy rozważają zakup gry na sprzęt od Sony, twórcy przygotowali jedną, dodatkową opcję zakupową, a mianowicie cyfrową wersję Deluxe. Oprócz wszystkich powyższych bonusów umożliwi ona dostęp do kolejnego stroju, Urban Response Gear, a także jednej misji pobocznej, kryjącej się pod nazwą "Izolacja".

Cyfrowa wersja Deluxe będzie zawierała także przepustkę sezonową, która umożliwi dostęp do obu zapowiedzianych DLC już w dniu ich premiery.

Zawartość wydań Control na PlayStation 4

Control jest już do nabycia za pośrednictwem oficjalnych sklepów PlayStation Store oraz Microsoft Store. Za standardową wersję gry przyjdzie nam zapłacić 249zł, natomiast cena wersji Deluxe to 329 zł (bądź 296,10 zł dla subskrybentów PS Plus)

Premiera gry będzie miała miejsce 27 sierpnia 2019 roku, równocześnie na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. 

 

Źródło: https://controlgame.com/control-pre-order-faq/

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment

Nie przegap